Слухати

Хто і чому вбив редакторку «Нетішинського Вісника»?

17 березня 2015 - 20:18
Місцеві активісти вважають, що вбивство пов'язано з останнім розслідуванням журналістки
Хто і чому вбив редакторку «Нетішинського Вісника»?  / Новини на Громадському радіо

Міліція розглядає декілька версій убивства редакторки «Нетішинського Вісника». Місцеві активісти вважають, що вбивство пов’язано з останнім розслідуванням журналістки. Подробиці справи, у якій більше запитань, ніж відповідей, вивчали наші журналісти з Рівного. 

«Вбили Ольгу Мороз – головного редактора «Нетішинського Вісника». Тіло знайшли в ії квартирі зі слідами насильницької смерті. Це все просто якійсь один суцільний жах».

нетішинський вісник Таке повідомлення розмістила на своїй фейсбук-сторінці активістка Нетішинської самооборони Наталія Коваль. Міліції про смерть Ольги Мороз повідомили 15 березня — на телефон 102 дзвонили з Нетішина, де знаходиться Хмельницька атомна електростанція. Однак міліція описувала випадок зовсім інакше: «Під час первинного огляду явних ознак насильницької смерті на тілі загиблої виявлено не було», – йшлося у повідомленні на сайті МВС.

Тепер старший слідчий обласного управління УМВС в Хмельницькій області Андрій Фурманчук підтверджує слова активістки самооборони, що наявні ушкодження свідчать про насильницьку смерть. Попередній, протилежний висновок міліції пояснює процедурними деталями реєстрації злочину. Мовляв початкову реєстрацію інформації, після повідомлення на лінію 102, здійснює черговий.

- В подальшому, після проведення огляду місця події, безпосередньо огляду трупа, з залученням лікаря-судово-медичного експерта, встановлення тих чи інших тілесних ушкоджень, уточнюється кримінально-правова кваліфікація, вірніше кваліфікація залишається, а додаткові відмітки з‘являються, що смерть являється насильницькою.

Одна з понятих розповіла, що з журналістки зняли золоті прикраси, забрали ноутбук, телефон, ключі від квартири і зарплатну картку. Тому зараз слідчі розглядають кілька версій події. Серед них – вбивство на побутовому ґрунті і вбивство з корисливих мотивів, а також вбивство, пов’язане з професійною діяльністю. Пояснює слідчий Андрій Фурманчук:

- Кожна з версій буде опрацьована під час проведення досудового розслідування. Зокрема, серед усіх висунутих версій, на першочерговому етапі розслідування, висувається і версія, що дане вбивство може бути пов’язане з професійною діяльністю.

Як розповідає активістка громадського об’єднання «Нетішинська самооборона» Наталія Коваль, яка чи не першою публічно повідомила про загибель редакторки, в «Нетішинському віснику» часто виходять публікації про діяльність Самооборони і ті проблеми, які виявляють її активісти. Однією з останніх таких тем була незаконна вирубка лісу довкола Нетішина. За розслідування цієї теми взялися активісти Самооборони:

- Навколо Нетішина знаходиться національний парк «Мале Полісся». В ньому зараз проводяться вирубки. Вони йдуть безсистемно, хаотично, широкого масштабу. І ми не можемо добитися, щоб провели перевірку. Тому ми зробили звернення до прокурорів, до місцевих правоохоронців, на міністра екології, вимагаємо, щоб вони перевірили діяльність наших лісгоспів. Це звернення було опубліковане у Віснику. На наступний тиждень готувався матеріал з нашими коментарями, і на скільки мені відомо, редакція мала взяти коментар в державного лісгоспу.

Водночас колеги та знайомі загиблої редакторки «Нетішинського вісника» вважають, що вбивство навряд чи може бути пов’язане з професійною діяльністю. Адже не чули жодних скарг від Ольги про те, що їй погрожують чи на неї тиснуть.

Журналістка Галина Косик розповідає якою була загибла редакторка:

- А взагалі по життю вона була дуже добра, порядна, відповідальна людина, надзвичайно працьовита, чого й вимагала завжди від нас. А в компанії – то взагалі душа компанії. Дуже гарно співала. Вона така компанійська, розумна, мудра жінка.

Колега загиблої Леся Ліщенко просить колег журналістів докласти зусиль, щоб слідство не спустили на гальмах:

- На моїй пам’яті – це найрезонансніше вбивство в Нетішині, напевно, найжорстокіше і найцинічніше. Думаю, це справа честі місцевих правоохоронців та обласних – розслідувати цю справу. А справа честі журналістів і не лише місцевих – докласти максимум зусиль, щоб вона не була спущена на гальмах, аби винуватець, людина, яка зробила таке вбивство, була покарана.

Не вдаючись у подальші подробиці пригоди і слідства, міліціонери не виключають, що справу можуть розкрити уже найближчим часом.

Антоніна Торбіч з Рівного для Громадського радіо.

На фото Ольга Мороз

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+