Слухати

Переселенці з Донецька впроваджують антитютюнову ініціативу у Львові

17 березня 2015 - 18:48
сновна ідея ініціативи – дотримання закону, який забороняє куріння в громадських місцях, а також у закладах харчування
Переселенці з Донецька впроваджують антитютюнову ініціативу у Львові / Новини на Громадському радіо

Протягом усього 2015 року у Львові проходитиме кампанія «Місто без тютюнового диму». Основна ідея ініціативи – дотримання закону, який забороняє куріння в громадських місцях, а також у закладах харчування.

Чимало людей просто не знають про своє право на чисте повітря на зупинках громадського транспорту чи, наприклад, біля під’їздів власних будинків. Саме тому волонтери вирішили розпочати інформаційну кампанію, аби люди дихали повітрям, а не димом.

IMG_8718Цікаво, що ініціатори кампанії – переселенці зі Сходу. Справа в тому, що Тетяна Дурнєва, координатор акції «Місто без тютюнового диму» займалася подібною ініціативою в Донецьку, коли там ще було спокійно. Тепер же, у Львові, вона користується своїм досвідом, аби допомогти місцевій громаді дихати вільно. Тетяна розповідає:

«Наш опыт, наработанный в Донецке по проекту «Донецк без табачного дыма» универсален. То есть это воспроизводимая модель. Имея такой колоссальный опыт внедрения закона о запрете курения в Донецке, мы просто его перенесли во Львов. И очень неплохо он был воспринят! Гораздо быстрее, чем в Донецке, разместили социальную рекламу бесплатно».

У Львівській міській раді розповіли, що вже додали антитютюнову ініціативу до свого річного плану розміщення соціальної реклами в місті. Марта Іванишин, керівник відділу промоції Львівської міської ради, говорить, що саме така інформаційна кампанія є своєчасною та корисною для львів’ян. Про антитютюнові плани на рік вона говорить:

«Попередні роки ми також організовували різні акції, міняли цигарки на куцерки… Протягом 2015 року в переліку соціальної реклами є також і ця соціальна реклама проти паління. Кількість бордів буде залежати від вільних площин, але, тим не менше, кількість соціальної реклами буде коливатися у межах десяти – 10 бордів та 10 сіті-лайтів. Є вже розміщена протягом січня-лютого, далі травень і листопад».

1512386_874380159261305_3566827066790656397_nТакож Марта Іванишин розповіла Громадському радіо, чому для громади цінна саме така ініціатива:

«Саме ця соціальна реклама для нас була важливою, бо це актуальна річ. Паління в громадських місцях, на вулиці, на зупинках потребує інформування мешканців, аби взагалі цього паління не було. Бо ж як вони дізнаються? Звичайно, до цього треба привертати якнайбільшу увагу».

Втім, суто на соціальній рекламі донецькі активісти не зупинились. У їхніх планах також є навчання міліціонерів, моніторинг дотримання антитюнюнового закону в закладах громадського харкучання Львова та інші заходи. Про те, як сприймають ініціативу, Тетяна Дурнєва розповідає:

«Есть очень полезная вещь как тренинги для милиционеров. Мы без проблем попали к начальнику областной милиции, и договорились, что будем читать тренинги для патрульно-постовых и для участковых милиционеров. Они очень обрадовались, содействие есть! Иногда мы сразу говорим, что у нас есть опыт работы в Донецке, а все говорят: да, отлично, мы про Донецк слышали, давайте попробуем, у нас никто на этой почве не работал. Если бы мы в Донецке ничем не занимались, то было бы, наверное, и здесь тяжело».

Активістка говорить, що у Львові познайомилась із іншим переселенцем, який розповів, що через донецьку антитютюнову соціальну рекламу кинув курити. Тепер він проходить стажування у Львівській міській раді та очолює робочу групу з пропаганди здорового способу життя. Про те, чи дійсно ефективною є 10599481_926789730687014_6548853580673015294_nсоціальна реклама, говорить Наталя Улинець, працівник рекламної сфери:

«На відміну від будь-якої іншої реклами, у соціальній рекламі завжди більше душі, більше побутової істини, емоцій. Кампанія по боротьбі із курінням – одна з найбільш потрібних на сьогодні, адже нація без тютюнового диму – це здорова нація, здорові люди».

Мотивація для початку такої інформаційної кампанії у Львові була незвичайною. Тетяна Дурнєва говорить, що просто вирішила бути як можна більш корисною місцевій громаді, адже подібної роботи тут ще не проводилось:

«Когда я приехала во Львов, я подумала: постарайся оставить о себе добрый след. Чтобы люди, когда ты уехала, могли сказать: а, у нас был такой-то человек из Донецка и он нам вот это хорошо сделал!»

Вже у травні, до Дня без тютюну, у львівських трамваях почнуть крутити аудіорекламу із поясненнями прав людей дихати вільно в громадських місцях. Моніторинг на чистоту повітря в закладах харчування Львів пройшов із непоганими результатами, тож активісти переконані – невдовзі не лише в ресторанах, а й в усьому Львові буде пахнути кавою, а не димом.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+