Слухати

«У випускників з Донбасу виникають проблеми з перетином блокпостів», — заступник Міністра освіти

18 березня 2015 - 17:31
Близько 3 тисяч випускників з Донецької і близько 2 тисяч із Луганської області виявляють бажання вступати до українських університетів
«У випускників з Донбасу виникають проблеми з перетином блокпостів», — заступник Міністра освіти / Новини на Громадському радіо

Близько 3 тисяч випускників з Донецької і близько 2 тисяч із Луганської області виявляють бажання вступати до українських університетів. Полянський розповів, як діти будуть перетинати блокпости: «Зараз ми розв’язуємо це питання перетину блокпостів з Міністерством внутрішніх справ і з Міністерством оборони, разом з волонтерськими організаціями. Перепустки видають сектор А, сектор Б і інший сектор, але вони не діють для перетину інших. Тому важливо, щоб дитина, можливо, з батьками могла перетинати кордон». Сподобався матеріал? То підтримай Громадське радіо!

Україна готується видати атестати всім випускникам 11-х класів, які зараз перебувають на непідконтрольній території. Атестати готують і для тих дітей, які виїхали в Росію. Таких учнів тільки з Донецької області – близько трьох тисяч. Про це в програмі «Громадська хвиля» розповів заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський.

«Ми мусимо констатувати, що в багатьох дітей у багатьох школах і навіть не на тимчасово окупованих територіях сьогодні, можна так сказати, навчальний рік зірвано. У всякому разі, у нормальному форматі він не відбувся. Частина дітей переселилася, частина там залишається. Так, ми всі разом розробили дистанційний курс навчання, але не скрізь є Інтернет, не скрізь навіть є електроенергія», — розповів Павло Полянський.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський розповів, що для реєстрації на ЗНО дитини з окупованих територій, не потрібно мати всі необхідні документи:

«Діти мають один раз, щонайбільше двічі виїхати й отримати шкільний атестат. Ми реєструємо без документів усіх наявних на ЗНО, достатньо довідки зі школи, що дистанційно ця дитина зареєструвалася. Які ризики? Та жодних ризиків немає! Дитина все рівно прийде потім на тестування, вона або принесе до університету вже документи, або якщо вона не з’явиться – це інше питання. Ми спрямовуємо по тих школах, опорних, де діти прикріплюються для отримання атестатів, щоби всі процедури були зроблені в один день»

Здати ЗНО діти з окупованих територій гіпотетично можуть у 18 400 школах, які знаходяться найближче до кордону з непідконтрольними Україні територіями.

«На той випадок, якщо вони (діти, — ред.) будуть виїжджати, ми вже маємо домовленість, маємо базу даних, що ми зможемо їх поселити на тиждень-три, щоб вони мали нормально скласти іспити й підготуватися до вступних. Я хочу сказати, що зусиллями тільки держави і тільки громадянського суспільства, і тільки волонтерів це зробити не можна. Тому у нас надзвичайно активний діалог з усіма», — розповів Полянський.

WE2_simple_1Цей матеріал редакція підготувала у знак підтримки проекту, що має назву «Ми різні, ми разом», який реалізується громадською організацією Інтерньюз-Україна за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+