Слухати

У Черкасах через будівництво торгівельного центру страждає мистецтво

25 березня 2015 - 14:05
У Черкасах питання забудови території за обласним драматичним театром тягнеться роками. Зрештою міськвиконком дав дозвіл будувати на цьому місці житлову висотку
У Черкасах через будівництво торгівельного центру страждає мистецтво / Новини на Громадському радіо

У Черкасах питання забудови території за обласним драматичним театром тягнеться роками. Зрештою міськвиконком дав дозвіл будувати на цьому місці житлову висотку. Натомість актори протестують проти цієї забудови: вони побоюються, що приміщення театру не витримає через потужне будівництво. У ситуації розбиралася і наш кореспондент Ірина Філенко.

Нині кожен відвідувач театру чує під ногами буріння фундаменту недобудованого торгово-розважального центру. Актори говорять: 1424286543-264штукатурка на стінах почала уже сипатися і, якщо будівництво все-таки відбудеться – декораційний зал буде повністю затемнений. Актор Павло Гончаров не стримує емоцій:

«Вже кілька тижнів, навіть у вихідні дні, у нас свідків повна зала людей, зранку, вдень двигтить весь театр. Чи може будівля, якій більше півсотні років витримати такий штурм, такі децибели кожного дня? Так от чи витримає напругу ця будівля? Щоденне трамбування землі, коли двигтить усе і розкочується навіть під час вистав?»

Спочатку на місці колишнього скверу та фонтану хотіли побудувати торгово-розважальний центр, однак через економічну кризу 2008 року, будівництво заморозили. Зараз старий фундамент руйнують, щоб залити новий. Інвесторами висотки є самі власники квартир. «Якщо будинок не збудують, – у програші залишаться лише вони», — каже власник цієї землі Андрій Бородай:

Бородай«Мы обратились в горсовет с просьбой, возможно ли там застройку произвести? На сессии дали право разработать документы. Мы разработали, подали их автору генплана «Діпромісто». «Діпромісто» сделало нам объянительную записку, где четко прописано, как планировался развиваться город, как в центре города планировалось строить дома. В этой записке дается пояснение, что возможна реконструкция этого сквера. Они дали эскизные предложения, как оно должно реокнструироваться под торговый центр».

Згідно з генеральним планом міста, усі документи на будівництво багатоповерхівки – законні. На цьому місці можуть звести і торгово-розважальний-центр і багатоповерхівку.

Начальник управління містобудування та архітектури ОДА Василь Дмитренко теж прийшов на зустріч із колективом театру. Каже, що спочатку на місці т. зв. «ями», окрім торгово-розважального центру, планувалося облаштувати і зелену зону та поставити пам’ятник Данилу Нарбуту.

Член виконкому Валерій Макєєв, який був причетний до прийняття рішення про будіництво багатоповерхівки, говорить: «у рішенні звести будинок, депутати керувалися у першу чергу вирішенням соціальної проблеми: на місці ями необхідно було щось-таки збудувати». Відмовити забудовнику могли лише в одному випадку – невідповідність містобудівній документації:

Макєєв«Так дійсно залишається питання і дуже суттєве відносно парковки. Так закону відповідає те, що власники цієї будівлі будуть ставити на постійне паркування свої автомобілі у 15-хвилинній зоні доходу до цього місця. Але де-факто ми розуміємо, що щільність забудови тут несамовита. Якби тут був торгівельний центр, то з паркуванням проблем було б в рази більше».

Директор Черкаського музично-драматичного театру Володимир Осипов розповідає, що заяву-прохання про перевірку впливу будівництва на приміщення театру направили до технічного відділу обласного управління культури. Також за словами Володимира Олексійовича, від забудовника театрали хочуть бачити екскізно-проектну картинку, щоб хоч приблизно бачити, як зміниться територія за драмтеатром. У цьому проханні їм було відмовлено.

Міський голова Черкас Сергій Одарич планує звернутися до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та прокуратури, аби з’ясувати наскільки забудовник дотримується наданих виконкомом містобудівних умов і обмежень. Одарича не влаштовує, що майбутня будівля вища за 10 поверхів і нависатиме над Драмтеатром.

Ірина Філенко для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+