Слухати

У Чернівецькій області немає грошей на папір для оформлення субсидій

08 квітня 2015 - 15:09
Наступного тижня споживачі газу в Чернівецькій області у свої поштові скриньки отримають більше 226 тисяч пакетів документів для оформлення субсидії
У Чернівецькій області немає грошей на папір для оформлення субсидій / Новини на Громадському радіо

Наступного тижня споживачі газу в Чернівецькій області у свої поштові скриньки отримають більше 226 тисяч пакетів документів для оформлення субсидії. Туди входитиме заява та декларація. На друк документів ПАТ «Чернівцігаз» планує витратити майже 38 тисяч гривень. Заповнені документи споживачі мають надіслати в районні управління соцзахисту населення. Однак коштів на папір та інші канцелярські товари, аби ці заяви обробити і відповідні документи надіслати споживачам, у працівників соцзахисту немає.

Про це розповідає заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Чернівці ради Олена Полієва.

- У нас немає коштів на те, щоб прийняти цих людей – це і папір, і це і канцтовари, і швидкозшивачі, щоб формувати особову справу, це навіть ті ж конверти, щоб надіслати людям відповідь.

Олена Полієва зауважила, що управління вже подало заявку на 80 тисяч гривень для закупівлі канцтоварів і 60 тисяч гривень на закупівлю розхідних матеріалів для принтерів. Чиновники дуже очікують на ці кошти.

- На сьогоднішній день, відповідно до нової системи, люди не повинні нам надавати жодного додаткового документа, окрім заяви та декларації. Але для того, щоб людина вірно свої дані заповнила, ми їм роз’яснюємо. Що працюючі мають надати свою заробітну плату, виплачену за мінусом прибуткового податку. Також бухгалтери підприємств до нас за консультацією звертаються, до яких вже люди звертаються за довідками. Тому що люди вже готуються в принципі до цього, — зауважила заступник начальника.

Соціальні працівники очікують до напливу бажаючих оформити субсидії. Зокрема, вже переглянуто графіки відпусток для того, аби максимальна кількість працівників могла прийняти і проконсультувати всіх бажаючих.

В обласному Департаменті соціального захисту населення Чернівецької ОДА не вважають великою проблемою відсутність коштів на канцелярські потреби. Юрій Півень, заступник начальника департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної держадміністрації, розповів, що вони за свої гроші купують папір, заправляють картриджі:

- У нас у нашій системі на це грошей нема. І навіть не може бути. Але це не тільки в нас. Це і в освіті, в охороні здоров’я. Тобто витрати на канцелярські потреби зведені до нуля. Поки працівники соцзахисту за свої кошти будуть купувати канцелярські товари. А потім може підкинуть грошей, але я поки не бачу звідки.

Проблему цю вважає дрібницею, яка не вплине на загальний перебіг оформлення субсидій мешканцям Чернівецької області.

Тим часом, на минулій сесії Чернівецької обласної ради, депутати проголосували за зміни до обласного бюджету і збільшили суму компенсації по пільгах і субсидіях на 167 мільйонів гривень.

Надія Вірна з Чернівців для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+