Слухати

У Запоріжжі депутати облради визнали Росію агресором лише під тиском громадськості

09 квітня 2015 - 20:57
Активісти відродженого в Запоріжжі “Правого сектору”, ВО “Свободи”, Самооборони та інших організацій принесли під будівлю облради шини, форму запорізьких військовослужбовців, що загинули на сході
У Запоріжжі депутати облради визнали Росію агресором лише під тиском громадськості / Новини на Громадському радіо

9 квітня в Запоріжжі сесія обласної ради пройшла зі скандалом. Активісти щойно відродженого в Запоріжжі “Правого сектору”, ВО “Свободи”, Самооборони та низки інших організацій принесли під будівлю облради шини, форму запорізьких військовослужбовців, що загинули у війні на сході, а також плакати з написами “Ні ЗНР у Запоржжі”. Справа в тому, що на сесії обласні депутати, поміж іншим, мали розглядати важливе для регіону питання. Позицію активістів озвучила голова громадської ради при ОДА Наталя Заболотна.

- Мы не желаем видеть здесь ЗНР, а действия депутатов могут привести именно к этому. Поэтому мы требуем от депутатов признать ЛНР И ДНР террористическими организациями, а Россию — страной агрессором.

Сесії передував скандал — напередодні заяву депутатів про визнання Росії агресором були відізвано з повістки сесії. Однак, після нападу на запорізьких військових на кордоні з Донецькою областю, у результаті якого 2 військовослужбовці загинули, питання вирішили знову внести до порядку денного.

DSC_2497Проте, попередньо вивчивши текст заяви, активісти поставили вимоги депутатам: внести у заяву декілька правок. Одним із ініціаторів цих змін став депутат облради, доктор історичних наук Федір Турченко:

- Тут закликають жителів області визнати так звані ЛНР та ДНР терористичними організаціями. А де написано, що ми, обласна ради, визнаємо ці органи такими? Друге… Тут говориться про агресора, але агресора не називають іменем.

Проте голова обласної ради Світлана Абдурахманова вирішила не вносити правки до депутатів облради. У результаті голосували вихідний варіант заяви.

З 81 депутата, присутнього у залі, “за” проголосувало лише 63. Один депутат проголосував проти. 17 — утрималося. На вимоги активістів вивести на табло імена депутатів, які утрималися чи голосували проти заяви, голова облради відповіла відмовою.

DSC_2447CAM01246

 

 

 

 

 

 

 

Після цього сесійну трибуну блокували активісти ВО “Свобода”. Зокрема заступник запорізького обласного осередку партії «Свобода» Костянтин Денисов заявив:

- Ни один депутат отсюда не выйдет, пока не проголосует. Все городские и районные советы в нашей области проголосовали. И получается, что депутаты этого не признают, что Россия воюет. Весь мир признает, а депутаты не признают.

Cлід зазначити, що увесь час доки йшла сесія, перший поверх обласної ради був заблокований представниками «Самооборони», «Правого сектору» та «Свободи». Проте, незважаючи на бурхливу дискусію, та декілька блокувань трибуни, голова облради Світлана Абдурахманова відмовилася переголосовувати питання чи ставити на голосування доповнення до нього.

-DSC_2499 Це було одноголосне, незалежне від політичних поглядів зважене рішення депутатів обласної ради.

Слід зазначити, що в кулуарах ряд депутатів казали про те, що не ознайомлені з текстом заяви. Також вона не була зачитана перед голосуванням.

Щоб знизити напругу в приміщенні обласної ради, до активістів, що зібралися під сесійним залом, вийшов заступник губернатора Едуард Гугнін, котрий зачитав повний текст ухваленої заяви. Він наголосив, що в тексті є словосполучення «країна-агресор». На думку Гугніна, цілком очевидно, що мова йде саме про Росію.

У результаті сторони досягли компромісу. На випадок того, щоб після сесії текст заяви випадково не змінився, активістам “Свободи” передали його оригінал з печаткою і підписом голови облради.

 

Максим Щербина для Громадського радіо

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+