Слухати

Кримські татари планують створити автентичне поселення в Чернівецькій області

10 квітня 2015 - 18:27
З такою ідеєю до місцевої влади звернувся кримський татарин, переселенець із Сімферополя, правозахисник Енвер Кадиров
Кримські татари планують створити автентичне поселення в Чернівецькій області / Новини на Громадському радіо

У місті Хотин Чернівецької області кримські татари, які переселилися туди з Криму, планують створити етнографічний комплекс. Зокрема з такою ідеєю до місцевої влади звернувся кримський татарин, переселенець із Сімферополя, правозахисник Енвер Кадиров. Він зі своєю сім’єю та ще чотири багатодітні кримськотатарські родини обрали Хотин для життя.

- Ідея зародилася ще в Криму. Ми обговорювали це питання на нараді нашої організації і треба було якимось чином організовувати переселенців. А стосовно кримських татар треба було організувати так, щоб вони не дисперсно селились, а компактно. Щоб зберегти свою ідентичність, національні особливості. Було завдання знайти таке місце, — розповів Енвер Кадиров.

Після довгих пошуків вибір впав на Хотин. Пов’язане це з багатою історією міста, з відомою Хотинською битвою та татарським слідом там. Там Енвер Кадиров і планує створити етнографічне поселення, яке назвав «Брама століть».

Наразі Енвер Кадиров звернувся до місцевої влади з проханням надати земельну ділянку для поселення. У випадку, якщо вдасться зреалізувати ідею зі створення етнографічного комплексу, то багато кримських татар з сусідніх областей зможуть перебратися до Хотина. Адже будуть робочі місця і житло.

Тим часом хотинська влада переконує, що відкрита до співпраці. Перший заступник Хотинського міського голови Володимир Сторчак повідомив, що місцева влада обов’язково розгляне всі пропозиції.

- Місцева влада позитивно ставиться до всяких перспективних починань. Адже Енвер це бачить як покращення туристичного іміджу міста. Адже це буде не просто поселення, а острівок культури, де можна буде прийти і подивитися, як кримські татари живуть, — наголосив Володимир Сторчак і зазначив, що Хотинська міська рада готова виділити для цього землю.

Наразі в Чернівецькій області проживає близько тридцяти кримських татар. Більшість – саме в Хотині.

Надія Вірна з Чернівців для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+