Слухати

Понад 200 мешканців сходу та півдня приїхали до Львова на Великдень

11 квітня 2015 - 21:35
Вони приїхали на запрошення Студентського братства Українського Католицького Університету і проведуть у західній столиці всі свята
Понад 200 мешканців сходу та півдня приїхали до Львова на Великдень / Новини на Громадському радіо

ВікторіяНапередодні Великодніх свят до Львова завітали мешканці східних і південних регіонів України. Вони приїхали на запрошення Студентського братства Українського Католицького Університету і проведуть у західній столиці всі свята.

Попри численні стереотипи про те, що «східнякам» і «західнякам» не знайти спільної мови, молодь по обидва береги Дніпра чудово порозумілась у перший же вечір своєї подорожі. Акція «Великдень разом», учасниками якої стали мешканці Харківщини, Луганщини, Дніпропетровщини та інших регіонів, якраз і має на меті зруйнування негативних стереотипів один про одного.

Дехто з учасників раніше був у Львові, для інших ця поїздка стала відкриттям. Вікторія з Дніпропетровська приїхала у Львів уперше, утім швидко знайшла спільну мову з іншими учасниками та місцевою молоддю. Вона розповідає, що не піддається стереотипам про злих націоналістів, тож їхати на захід не боялась:

 «Уперше у Львові, уперше на цій акції, уперше познайомились з Братством, яке це все організовує. Ми з Дніпропетровська, у нас також багато чого відбувається, але це здебільшого волонтерські якісь акції. Дуже приємно, що нас запрошують, не бояться як насправді тут, що тут не страшно, що тут приємні люди, вони готові спілкуватися з нами, тому що це потрібно нашій молоді».

ЛюбовЗагалом у рамках акції у Львів приїхало понад 200 людей. Це молодь і студенти з кількох регіонів, тож, за словами учасників, їм цікаво поспілкуватися між собою, дізнатись якусь інформацію з перший вуст. Через війну на сході, властиво, у центрі уваги опинилися мешканці Донбасу, які теж узяли участь у ініціативі. Любов на власні очі бачила, як розв’язували конфлікт у Луганську. Інші учасники не стрималися від спокуси дізнатися від очевидця, що ж сталось рік тому і яка ситуація зараз. Те, що дівчина родом із окупованої зараз території, викликало в учасників не осудження чи злість, чого домагається пропаганда, а навпаки розуміння та співпереживання. Любов розповіла Громадському радіо про те, чи були в неї стереотипи щодо «західняків»:

 «В мене не було, у моїх одногрупників, однокласників, знайомих, у них так – усі вірять у міфічних «бандерівців». У тому році я коли приїхала в університет і почала розповідати, як тут гарно, деякі знайомі мені повірили, а деякі кажуть: ні, ні, такого бути не може! Мені дуже легко спілкуватись із львів’янами, тому що вони розуміють мене чомусь більше, ніж мешканці Луганська».

Мар'янПро те, що люди в різних куточках України мають чимало спільного, говорять і організатори. Волонтер акції Мар’ян Захаревич розповів, що учасники в перший же вечір були захоплені розмовами настільки, що просиділи за спілкуванням усю ніч. За його словами, зараз дуже важливо боротися з міфами на особистісному рівні, бо стереотипи узагальнюють і тільки конкретні люди і їхні думки можуть подолати цю мову ворожнечі. Мар’ян розповів Громадському радіо, що за 5 років діяльності акції жодного випадку конфліктів не було:

«Усі люди відкриті, як серед учасників, так і серед волонтерів і знайти спільну мову дуже легко. Учора вони казали мені: давайте зробимо якусь спільну зустріч, щоб познайомитись. Сьогодні вони мені сказали, що самі зробили спільну зустріч і сиділи до п’ятої ранку. Я так розумію, що ввійшли в азарт, їм є багато що обговорити. Ми контактуємо: вони в якихось громадських організаціях, ми в громадських організаціях, ми потім зможемо робити спільні проекти. Треба починати завжди з малого. Ми не можемо запросити сюди всю область або якесь конкретне місто, бо це є великі масштаби. Але потроху люди приїжджають. Приїде сто людей, які розкажуть іншій сотні про Львів, а та розкаже іншій сотні і так ми маємо вже 300-500 людей, які вже знають про Львів. Я сподіваюсь, що колись ми будемо приїжджати у східну частину України і там нам казатимуть: а ми були на «Великодні»!»

Координатор акції «Великдень у Львові» Віра Тимків говорить, що мета такої ініціативи – зібрати за святковим столом людей із різних регіонів. Цього року через війну така ініціатива набула ще більшої актуальності, розповідає вона:

 «Дуже важливо показати, що ми їх завжди раді бачити і що вони в будь-який момент можуть приїхати у будь-який куточок Західної України. Це руйнує будь-які міфи, які існують між Сходом і Заходом. Люди бачать один одного вживу і бачать, що вони один від одного нічим не відрізняються».

Цьогоріч Великдень у Львові відсвяткують студенти з Дніпропетровська, Запоріжжя, Харкова, Херсона, Луганська, Донецька та інших регіонів.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+