Слухати

Волонтерам у Маріуполі помстилися за активну діяльність

14 квітня 2015 - 20:25
Невідомі зірвали український прапор і прапор міста з офісу волонтерської організації «Новий Маріуполь». Камери відеоспостереження зафіксували, що їх було троє
Волонтерам у Маріуполі помстилися за активну діяльність / Новини на Громадському радіо

IMGS9438[1]Невідомі зірвали український прапор і прапор міста з офісу волонтерської організації «Новий Маріуполь». Камери відеоспостереження зафіксували, що їх було троє. Активісти організації не мають певності щодо мотивів такого вчинку, але не виключають можливості, що це помста за активну діяльність на підтримку української армії.

Вони вважають, що цей епізод – просто дрібниця у порівнянні з підпалом офісу «Нового Маріуполя» у вересні минулого року. Тоді вночі хтось закинув до приміщення через розбите скло коктейль Молотова.

 Координатор «Нового Маріуполя» Марія Подибайло каже, що тоді це була відверта помста за проукраїнську позицію. Ремонтували офіс силами активістів і на кошти меценатів, які підтримують волонтерський рух.

 «Комусь заважала наша діяльність, тому що ми допомагаємо армії. Маріуполь — це Украіна, захищати наше місто — це захищати нашу країну. Ми багато людей збирали навколо себе, ми напевно комусь заважали», — каже М. Подибайло.

 «Новий Маріуполь» розмістився в офісі викладача місцевого металургійного університету, кандидата юридичних наук Ольги Пересади. Вона займається ще й видавничим бізнесом – випускає дві газети. Саме приміщення редакції вона надала для активістів.

Ольга показує дитячий плакат, який вцілів від минулої пожежі, на якому написано: «Нехай зрозуміє кремлівська тварина, що Маріуполь – це Україна». Він висить на почесному місці. Ольга вважає, що він є їхнім оберегом.

Вона розповідає, що під час панування в Маріуполі так званої «ДНР» вона шукала однодумців, які готові підтримувати Україну. У цей час у неї сталося охолодження з багатьма друзями, які до України ставилися вороже.

У Маріуполі громадяни виходили на проукраїнські мітинги ще тоді, коли тут владу захопили сепаратисти. Багатьох побили, але вони не припиняли активність. Їздили до української армії, яка тоді стояла за містом, і переконували, що вона не повинна залишати місто. Брали на себе зобов’язання забезпечити військо всім необхідним.

Коли в серпні минулого року існував ризик, що російські війська візьмуть Маріуполь, активісти «Нового Маріуполя» організували мітинг за участі кількох тисяч чоловік з вимогою від влади забезпечити захист міста від агресора.

Тоді тисячі громадян взяли лопати в руки і пішли копати окопи. Через кілька днів місцева влада пригнала на підтримку екскаватори.

Марія Подибайло розповідає, що їхня організація сформувалася з розрізнених груп активістів, які діяли, аби не допустити окупації міста росіянами.

 «Організація виросла з поодиноких патріотично налаштованих мешканців міста, які з весни минулого року почали допомагати армії. І вони вирішили не маленькими групками це робити, а разом. Ми розробили логістику і робили все, щоб сепаратисти не заважали армії. Поки ми тут, ми розуміємо: ніхто місто не здасть», — каже Марія.

В офісі «Нового Маріуполя» функціонує ціле виробництво. Громадяни у свій вільний час тут в’яжуть «кікмори» — спеціальний маскувальний одяг для снайперів. Вони плетуть маскувальні сітки і шиють балаклави.

Крім того, возять на передову продукти, одяг,  допомогли організувати військовий госпіталь. Проводять для дітей у школах уроки мужності, куди приходять українські військові і пояснюють дітям, чому треба захищати батьківщину від ворога.

Він тут не пройде, переконані «новомаріупольці», бо мешканці міста цього не хочуть.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+