Слухати

В Харькове люди не могут получить загранпаспорт, а переселенцы поставить регистрацию

15 квітня 2015 - 19:44
Харків’яни не можуть оформити закордонні паспорти, а переселенці – поставити штамп про реєстрацію
В Харькове люди не могут получить загранпаспорт, а переселенцы поставить регистрацию / Новини на Громадському радіо

thumb-article-390x292-10ccХарків’яни не можуть оформити закордонні паспорти, а переселенці – поставити штамп про реєстрацію. У міграційній службі — довжелезні черги. Люди займають місця з ночі. У самому відомстві кажуть: великий потік відвідувачів, тож працівників не вистачає.

Міграційна служба Московського району. На першому поверсі — довжелезні черги. Усі ці люди хочуть оформити закордонний паспорт, передає izvestia.kharkov.ua.

Олег Зеленчук:

Составляются вот такие списки каждый день. Это список составлен в прошлую среду на завтра. Составляются списки, люди стоят с трех-четырех ночи для того, чтобы попасть на фотографию.

Данило Левін:

На той неделе мы еще заплатили 600 гривен, ну, за такие деньги еще и ждать, чтобы сфотографироваться? Да, караул, вообще, утром была такая очередь, что там на улице и чуть ли не до драки доходило.

Михайло:

Они принимают только сегодня 35 человек, сказали. Там уже и третий, четвертый список пишут и как людям попасть - неизвестно.

Документи на закордонний паспорт можна здати з понеділка по четвер, — говорять працівники міграційної служби. Щодня, дійсно, приймають по тридцять п’ять людей. Але з початку березня тут ажіотаж.

 

Олексій Полупан, інспектор міграційної служби Московського району:

Семь минут уходит человеку, чтобы сфотографироваться и сдать документы на загранпаспорт. Ничего не изменилось, много людей приходит делать загранпаспорт.

– И вы не успеваете?

Ну, конечно, мы не успеваем. У нас один инспектор принимает на загранпаспорт.

– Один? Это же мало, я правильно понимаю?

Да, одного человека мало.

Така ж ситуація і з печатями про реєстрацію для переселенців. Їх взагалі приймають три рази на тиждень і лише по кілька годин. Ось оголошення на дверях установи.

Олексій Полупан, інспектор міграційної служби Московського району:

Представьте, 15 000 переселенцев зарегистрировано по Московскому району и принять их всех. Есть определенные часы приема граждан, то есть сколько можем, столько и принимаем людей.

Без цього штампу, — розповідає Юрій, переселенець з Донбасу, його мати не може отримати пенсію. Її жінка не бачила вже рік. Самого Юрія без штампу офіційно не візьмуть на роботу.

Юрій Федотов, переселенець з Донецької області:

Вообще, я 226 в очереди, а чтобы дойти до двести двадцать шестого, там еще семисотый должен пройти. То есть такие большие очереди. Может, добавить людей, чтобы печати ставили, потому что так нереально.

Безпосередньо з керівництвом міграційної служби району нам поспілкуватися не вдалося. Підлеглі пояснили, сьогодні вихідний. Чому такі черги та не налагоджена робота, за коментарем ми звернулися до центрального офісу в Харківській області. Чекаєм відповіді.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+