Слухати

Конституційний суд відклав розгляд закону про люстрацію на невизначений термін

16 квітня 2015 - 17:24
Суд задовольнив клопотання Ємця про відкладення засідання суду до винесення рішення щодо закону про люстрацію "Венеціанською комісією" і внесення Радою змін
Конституційний суд відклав розгляд закону про люстрацію на невизначений термін / Новини на Громадському радіо

11144772_941941009172254_1936981659_oПро це повідомив представник парламенту в КС Леонід Ємець. Рішення зачитав голова КС Юрій Баулін, за словами якого «про дату початку розгляду буде повідомлено додатково». Таким чином суд задовольнив клопотання Ємця про відкладення засідання суду до винесення рішення щодо закону про люстрацію «Венеціанською комісією» і внесення Радою змін, передає Українська правда.
Крім того, Ємець розповів, що судді взяли до відома його зауваження про те, що 7 суддів мають заявити самовідвід, бо «не мають права розглядати справу, бо в них є конфлікт інтересів».

«Якщо в рамках справи буде доведено, що вони сприяли узурпації влади Януковичем, вони зацікавлені в тому, щоб скасувати закон про люстрацію», — пояснив Ємець.

Нагадаємо, у Києві біля Конституційного Суду України пройшла акція протесту. Мета акції -  недопущення відміни Закону України «Про очищення влади» (люстрації).

Організатором акції виступила Громадська організація «Всеукраїнська Люстрація». Біля будівлі Конституційного Суду зібралося біля 300 активістів. В руках люди тримають прапори України та прапори громадських організацій «Всеукраїнська люстрація», «Перспективи Києва», партії «Свобода», організації «Громадська варта-Харків». Серед мітингуючих — також відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап, депутати Єгор Соболев, Володимир Парасюк і Леонід Ємець.

Активісти заявляють, що частина суддів Конституційоного Суду не може приймати участь у судовому засіданні, тому що ці судді дискредитували себе ухваленням незаконних рішень часів Януковича.

Єгор Соболев заявив, що хоче щоб всі кандидати в депутати проходили люстрацію.

«Ми хочемо, щоб кандидати у народні депутати, кандидати в депутати місцевих рад і кандидати в президенти проходили люстрацію і пояснювали людям звідкі їхне майно. Пояснювали людям, що вони робили у часи Януковича, и пояснювали людям, чи немає у них зв’язку з КДБ або іншим органами Кремля», — заявив Соболєв.

Також Єгор Соболев сказав, що 12 із 17 суддів Конституційного Суду — це судді Януковича:

«Судді Конституційного Суду зробили його диктатором, судді Конституційного Суду дозволили йому зробити парламентську біль-шість, якої він не мав. Дозволили йому купити депутатів і далі вже почати наступ на наші права і свободу. Тому не буде легко ні на сьогоднішньому засіданні, ні сприйняттям поправок до цього закону, тим більше не буде легко ні з виконанням цього закону», — заявив Соболєв.

Також він закликає довести справу до кінця, очистити владу від людей, які перетворили її на справу особистого збагачення. Він сказав, що мітинги мають бути рідкими, але ефективними.

Поруч з мітингом активістів зібралося близько 100 людей, які тримали в руках плакати «Незаконним звільненням ні, очищенню уряду від корупціонерів так», «Руки геть від конституційного суду, Ні – тиску на суддів», «Громадянин Росії Єгор Соболєв -  геть з України».

На запитання журналістів ці люди не відповідали, частина з них відверталася від камер та ховалася за плакатами.

Нагадаємо, 16 квітня в КСУ почались усні слухання за конституційними по-даннями Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону «Про очищення влади».

Вадим Родітєлєв для Громадського радіо

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+