Слухати

Під Конституційним судом у Києві зібралося два мітинги

16 квітня 2015 - 14:19
Біля будівлі Конституційного Суду зібралося біля 300 активістів. У руках люди тримають прапори України та прапори громадських організацій
Під Конституційним судом у Києві зібралося два мітинги  / Новини на Громадському радіо

У Києві біля Конституційного Суду України розпочалися дві акції протесту. Мета першої акції -  недопущення відміни Закону України «Про очищення влади» (люстрації). Організатором акції виступила громадська організація «Всеукраїнська Люстрація». Біля будівлі Конституційного Суду зібралося біля 300 активістів. У руках люди тримають прапори України та прапори громадських організацій «Всеукраїнська люстрація», «Перспективи Києва», партії «Свобода», організації «Громадська варта-Харків».

DSC_1700 DSC_1706 DSC_1717

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Активісти заявляють, що частина суддів Конституційного Суду не може брати участь у судовому засіданні, тому що ці судді дискредитували себе ухваленням незаконних рішень часів Януковича.

DSC_1774DSC_1759DSC_1762DSC_1768

Зараз Володимир Парасюк та Єгор Соболєв зайшли в будівлю суду на зустріч із суддями.

DSC_1664 (Копировать)Поруч з мітингом активістів зібралося близько 100 людей, які тримають в руках плакати «Незаконним звільненням — ні, очищенню уряду від корупціонерів — так» «Руки геть від конституційного суду, Ні – тиску на суддів», «Громадянин Росії Єгор Соболєв -  геть з України».

 

 

DSC_1666 (Копировать)
DSC_1663 (Копировать) DSC_1662 (Копировать) DSC_1660 (Копировать) DSC_1658 (Копировать) DSC_1656 (Копировать) DSC_1653 (Копировать) DSC_1651 (Копировать) DSC_1641 (Копировать)

На запитання журналістів про мету їх акції ці люди не відповідали, частина з них відверталася від камер та ховалася за плакатами.

Нагадаємо, 16 квітня в КСУ почались усні слухання за конституційними поданнями Верховного Суду України та 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень закону «Про очищення влади».

Напередодні в  Конституційному суді закликали припинити тиск на суд у зв’язку з початком розгляду провадження стосовно окремих положень закону «Про очищення влади».

Про це наголошується в заяві, розміщеній на сайті КСУ.

«Мова йде, власне, про втручання в діяльність Конституційного Суду України, а саме перешкоджанні законній розгляду судом справи щодо конституційності окремих положень закону України «Про очищення влади «. Спроби політиків поширити компрометуючу інформацію, що стосується професійної діяльності суддів, заклики до мітингів і демонстрацій під стінами Конституційного Суду України є ні чим іншим, як тиском на суд «, — наголошується в заяві.

В КСУ нагадали, що вплив на суддів будь-яким способом заборонено статтею 126 Конституції України.

Крім того, політиків, представників влади та громадськості закликали «утримуватися від висловлювань і оцінок, які за своєю суттю є втручанням у діяльність суду, і не перешкоджати його роботі, а засоби масової інформації розповсюджувати тільки зважену та об’єктивну інформацію».

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+