Слухати

СБУ зняла Варичева з конкурсу на посаду глави АКБ з грифом «Таємно»

17 квітня 2015 - 19:53
Адвоката Якова Варичева, який був одним з чотирьох кандидатів на посаду голови Антикорупційного бюро, СБУ зняла з конкурсу
СБУ зняла Варичева з конкурсу на посаду глави АКБ з грифом «Таємно» / Новини на Громадському радіо

Йосип ЗісельсАдвоката Якова Варичева, який був одним з чотирьох кандидатів на посаду голови Антикорупційного бюро, СБУ зняла з конкурсу. Служба Безпеки не пояснила, чому кандидата відведено, більш того, на цій справі з’явився гриф «Таємно». Про це Громадському радіо розповів член комісії з виборів голови Національного антикорупційного бюро Йосип Зісельс. Підтримай Громадське радіо, слухай ще більше важливих новин!

«Ми можемо тільки здогадуватися, чому його відвели. Суспільство мусить знати, чому відводиться на останньому етапі один з найймовірніших кандидатів. Для мене з чотирьох він був найбільш підходящим для цієї посади», — говорить Йосип Зісельс.

СБУ відвела Якова Варичева після спецперевірки, яку проходили всі чотири кандидати. Причину відведення Варічева з конкурсу позначили грифом «Таємно».

«Що таке таємно? Я в молодості знав, що таке «Таємно», коли був КДБ. А що таке в СБУ «Таємно», я не розумію. Тим більше йдеться про посаду, на яку дивиться вся країна. Якщо є підозра, то скажіть, якщо є докази, скажіть. Скажіть хоч би комісії, хоч би президенту скажіть, чому він не проходить», — розповів Зісельс.

«СБУ розкрила тільки частину, — говорить Йосип Зісельс, — нібито він (Варичев — прим.ред.) багато пересікав кордон і нібито не вказав про це. В Росію їздив. Але він не скривав цього, в нього практика юридична була в Іспанії і була в Росії. Я здогадуюсь, не можу знати точно, що є підозра, що він контактував з ФСБ».

Зі скаргою на дії СБУ адвокат Яков Варічев звернувся до Генеральної прокуратури України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+