Слухати

«Заборгованість перед шахтарями становить 650 млн грн», — міністр енергетики

21 квітня 2015 - 18:22
Заборгованість накопичилася через те, що протягом листопада і грудня не було можливості отримати з бюджету 1 мільярд 800 млн гривень
«Заборгованість перед шахтарями становить 650 млн грн», — міністр енергетики / Новини на Громадському радіо

Про це під час третього з’їзду шахтарів заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. «Ми говоримо про те, що є заборгованість по зарплаті.  Дійсно, заборгованість накопичилася через те, що протягом листопада і грудня не було можливості отримати з бюджету 1 мільярд  800 млн гривень. У тому числі не було заплачено 650 мільйонів гривень зарплат», — заявив Демчишин. 

«Ми протягом березня і квітня заплатили більше мільярда гривень зарплат. Наступні борги погасити ми зможемо, отримавши підтримку з бюджету. Є можливість — отримати гроші за продану продукцію. Тому, будь-які простої, які ви бачили у січні і у лютому, вони не приводять до результату. Тому що немає продукції, немає що продавати. Відповідно немає коштів для виплати зарплат. Бастувати — не вихід, потрібно шукати конструктивний процес.», — заявив міністр.

Шахтарі заявили, якщо сьогодні не буде вирішено  питання із виплатами заробітньої плати, то вони вже завтра розпочнуть страйк під адміністрацію Президента.

Завтра сюда приедут еще 2 с половиной тысячи шахтеров и мы будем проводить второй этап съезда. Мы его проведем на улице, под зданиями администрации Президента, Кабинета министров, Верховной рады и министерства энергетики, — заявив голова профспілки гірників України Михайло Волинець.

Михайло заявив, що після майже 11 років спокійного життя першими почали бастувати шахтарі з Нововолинську. П’ять місяців вони заставляли керівників Міністерства робити якісь дії для того, щоб їм виплатили хочаб частину зарплати.

«Благодаря шахтерам Волыни — шахтеры других регионов получали зарплату, в том числе из Донецка и Луганска. Тем где идет война, там где люди нуждаются в огромной помощи. Они постоянно под обстрелом, где потеряны рабочие места. Что делали представительства, что делали министерства? Они недоплачивали зарплату другим, и перебрасывали деньги в другие регионы», - заявив Волинець.

Вадим Родітєлєв для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+