Слухати

«У Широкіному більш ніж 40 мирних мешканців», — полк «Азов»

22 квітня 2015 - 13:06 46
Прес-секретар полку "Азов" Олександр Алфьоров повідомив, що в селищі Широкіному, де точаться бойові дії, досі живуть більш ніж 40 місцевих мирних мешканців

Прес-секретар полку «Азов» Олександр Алфьоров повідомив, що в селищі Широкіному, де точаться бойові дії, досі живуть більш ніж 40 місцевих мирних мешканців. В «Азові» говорять, що жителі залишаються в тій частині селища, яка під контролем бойовиків. Напередодні новину про 37 мирних жителів в Широкіному розповсюдили інформаційні ресурси самопроголошеної «ДНР». Таку цифру навів заступник голови адміністрації Новоазовського району Анатолій Яновський.

- З’явилася інформація від заступника адміністрації Новоазовского району, підконтрольного бойовикам, що в Широкіно проживає досі 37 мирних мешканців. Чи відповідає дійсності ця інформація, чи є у вас данні щодо кількості мирних жителів Широкіно?

- Таки справді в результаті наступальної операції, яку здійснив полк «Азов» 10-го лютого нами були зайняті позиції в населеному пункті Широкіному. І відповідно до цього, відчуваюи, що терористи будуть продовжувати обстріл населенного пункту нами була проведена евакуація населення. Вона тривала близько трьох днів, з 11-го по 15-те число. Але на підконтрольній терористам території залишилися мешканці, які не були евакуйовані терористами. І, відповідно, які й складають сьогодні місцеве населення. Дійсно, справді понад 40 осіб. Хочу нагадати, що до нас зверталися маріупольці, у яких залишилися родичі на території Широкіно, це було ще в лютому місяці, з проханням вивезти їх. Проте багато широкінців залишилося на межі виживання в районах, які обстрілювалися терористами, які не давали змогу нашим бійцям евакуювати населення. Окрім того з населенного пункту Широкіно самостійно проводили виїзд широкінці через різні об’їздні траси, не прямо на захід на Маріуполь, але через північні траси, які давали можливість виїхати їм на Маріуполь обминаючи терористів.
 
 На території підконтрольній бійцям «Азову» є мирні мешканці чи всі вже виїхали?
 
- На території, яку контролюють українська армія і бійці полку «Азов» місцевих немає. Ми евакуювали всіх, хто залишався біля нас. Були такі випдки в лютому, коли багато людей казали «там же мої гуси, кури», не уявляючи тієї небезпеки, яку несе російська зброя, яку використовували терористи.
 

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+