Слухати

У Львові відкриють сучасний стерилізаційний центр для бездомних тварин

27 квітня 2015 - 18:54
Тепер на базі комунального підприємства «Лев» буде сучасний стерилізаційний центр, ветеринарна клініка і пункт реєстрації домашніх тварин міста
У Львові відкриють сучасний стерилізаційний центр для бездомних тварин / Новини на Громадському радіо

Нова програма регуляції кількості безпритульних тварин у Львові вже прийнята. Тепер на базі комунального підприємства «Лев» буде сучасний стерилізаційний центр, ветеринарна клініка і пункт реєстрації домашніх тварин міста. Раніше на підприємстві займались вбивством тварин, цьому свідчать самі колишні працівники, а також могильник, який було знайдено прямо на території притулку. Вже зараз там активно йде реконструкція та модернізація – як у техніці, так і в підходах до проблеми.

У новому центрі буде проходити стерилізація та обслуговування безпритульних тварин, планується робити по 10 стерилізаційних операцій на день. Також на території Центру будуть реєструвати усіх домашніх улюбленців Львова, відповідне рішення вже прийняла міська рада. В реалізації програми приймає участь місцева влада через бюджетні кошти, соціально відповідальний бізнес через матеріальну і технічну допомогу, а також волонтери і активісти. При цьому, коли центр відкриється, міський бюджет покриватиме лише зарплати робітникам та комунальні витрати. За планом нового очільника комунального підприємства, Олега Мацеха, відкриття відбудеться вже у вересні.

Помічник директора підприємства Орися Олюхнич щойно повернулася з Польщі, де відвідала муніципальний притулок у Любліні, і розповіла Громадському радіо, чи сильно Львів відстав від рівня сусідньої країни:

«В загальному нашого Йосипа, ловця, нічим не здивували. Тобто, самою технологією ловіння собаки, вона не є якоюсь супер-інакшою. Одне-єдине – знаряддя праці. Та сама картина з вольєрами: набагато більші вольєри, новенькі будки, гарніші піддони. А щоб така різниця була між нами в Польщею в плані роботи, то я не можу сказати. Ми входимо у русло Польщі. Собаки, які прибувають з вулиці, перебувають у нас 5-7 днів у карантині, за ними дивляться доглядальники: агресивна, неагресивна собака ,чи вилазить якась інфекція, якась хвороба, а тоді вже на стерилізацію і в вольєр. А після вольєру допомагають волонтери з прилаштуванням, забирають на перетримки, роздаємо в добрі руки і контролюємо потім, куди та собачка попала. Як обіцяла нам міська рада, то у вересні-жовтні має бути реконструкція повністю операційної і добудова вольєрів».

Олег МацехIMG_0798.CR2

Ветеринари зауважують, що технічна складова нового центру буде в певному сенсі унікальною для Львова, адже таким обладнанням зможе похвалитись не кожна клініка. Тут відкриють рентген-кабінет, планують придбати апарат для УЗД та інше. Втім, у ветеринарії все вирішують кадри, тож саме з професійним персоналом можна буде досягти високого рівня лікування. Ветеринар Володимир Лотоцький вважає, що цю проблему можна буде вирішити лише з гідною оплатою, адже наразі працівники підприємства працюють більше на ентузіазмі, ніж за гроші:

«Коли людям будуть оплачувати,якщо оплата буде достойною, то знайдуться ветеринари. А якщо така, як наразі в мене, я думаю, що не знайдуться, бо я є крім того сам власник клініки ветеринарної».

Олег Мацех, директор підприємства, говорить, що «Лев» невдовзі стане унікальним місцем, де поєднається бізнес і соціальна складова, адже виручені за ветеринарну практику кошти підуть на допомогу безпритульним чотирилапим. У його планах – повністю змінити ставлення львів’ян до проблеми безпритульних тварин та виховувати відповідальних господарів. Він розповів «Громадському радіо», які цілі ставить перед собою оновлене комунальне підприємство:

«Нам потрібно вирішити проблему тварин, побачити незручності, які їм створюють люди. Ця сторона взагалі яку ніхто ніколи не зачіпав. Ось собаку привезли викинуту кимось на вулицю: осліпла, з перебитим хребтом, вся в кліщах. Ми повинні зрозуміти, що тварини все відчувають, як і люди, але вони беззахисні. І ці тварини, які живуть в соціумі також не повинні загрожувати. ЛКП це має бути місце, де тварини проходять певні етапи, вони лікуються. Стерилізуємо, щоб ця собака не давала таке ж потомство, яке буде страждати, і відпускаємо до опікуна. Однозначно, принцип ключовий – ми не вбиватимемо собак. На одну собаку, на її перетримку, йде близько тисячі гривень. Тому ми зробимо одну з найкращих ветеринарних клінік у Львові. І всі кошти, які тут заробляються, йдуть на цих нещасних безпритульних собак».

_MG_0675.CR2_MG_0566.CR2

Водночас, не всі мешканці міста до кінця підтримують такий план, адже в минулому на підприємстві не було мови про гуманність. Мешканці навколишніх районів досі скаржаться, що концентрація безпритульних тварин у цій місцевості залишається високою. До того ж, людей бентежить, що тварини все одно залишаються виживати на вулиці. Про це говорить львів’янка Марта:

«Я не знаю, чи вони раціонально використають ці кошти, тому що тут собак досить багато. Я працюю тут недалеко і інколи таке є, що якщо місць не вистачає, вони тих собак випускають, наприклад. Ті звикли, що їх годують, вони повертаються і ця вулиця, наприклад, зранку просто переповнена собаками безпритульними. Я, якщо чесно, навіть не знаю, бо з одного боку тих тварин дуже шкода, але з іншого – щоб вони так мучились, голодували, бігали… Не дай Бог машина переїде – це теж не вихід».

Нинішній персонал підприємства наполягає, що стерилізація та відповідальне ставлення до улюбленців – єдиний можливий шлях вирішення проблеми. Після зміни керівництва, а вона відбулась у лютому, тут зробили лише одну евтаназію собаки з перебитим хребтом, яка мала всі показання для такої процедури. Цей процес відбувся лише після рекомендаційного заключення ветеринара та під контролем зоозахисників. Тепер така подія для ЛКП – виключення, а не норма. Адже Львів вирішуватиме проблему співіснування людей і тварин гуманно та по-європейськи.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+