Слухати

Канадський політолог, що пише книгу про Донбас, вражений українським патріотизмом

29 квітня 2015 - 16:05
Канадський політолог Тарас Кузьо, який пише книжку про Донбас, був вражений величезною роллю жінок у громадянському русі в цьому регіоні
Канадський політолог, що пише книгу про Донбас, вражений українським патріотизмом / Новини на Громадському радіо

Канадський політолог Тарас Кузьо, який пише книжку про Донбас, був вражений величезною роллю жінок у громадянському русі в цьому регіоні. Він вважає, що волонтерський рух в Україні — унікальне явище, а жінки відіграють у ньому особливу роль. У той же час, на думку політолога, сором для держави, що вона виявляється значно слабшою від волонтерських рухів.

IMGS9880[1]«Всі чотири президенти дотепер занедбали Збройні Сили України. Це не тільки Віктор Янукович. Це абсолютна ганьба, що держава не може забезпечити нормальне харчування, уніформу, зброю для підрозділів Збройних сил і Національної Гвардії. Це пов’язано з тим, що країна була корумпованою і цей русофілізм, який був серед деяких керівників держави… Ніхто не повірив би, що Росія може бути ворогом України», — говорить Тарас Кузьо.

IMGS9881[1]Професор канадського університету Альберта приїхав на Донбас, щоб зібрати матеріал для своєї книжки про причини російсько-української війни за Донбас. Зараз він перебуває в Маріуполі. Раніше відвідував Донецьк, Краматорськ і Слов’янськ.

Цього року в червні вийде вийде нова книжка Тарася Кузя «Україна: демократизація, корупція і новий російський імперіалізм». Книжка складатиметься з шістсот двадцяти сторінок, присвячених новітній історії України – від 1953 року до наших днів. Випустить дослідження канадського політолога американське видавництво «Praeger».

Тарас Кузьо зауважив, що українці дуже патріотично налаштовані. І патріотизм цей, на його думку, зовсім інакший, ніж на Заході:

«Я не можу собі уявити, якби війна почалася у Америці, Канаді, і людина мала б заплатити, щоб купити всі речі, як доброволець, щоб вступити в Збройні Сили».

Тарас Кузьо планує завершити книжку наступного року. Вона буде написана англійською мовою. Автор мріяв би, щоб вона була перекладена українською.

Юрій Луканов для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+