Слухати

Переселенці з Криму відкрили у Львові кав’ярню, у якій живуть тварини

02 травня 2015 - 18:06
Тетяна Годок, засновниця унікального ЗооКафе у Львові, переїхала з окупованої кримської Ялти в жовтні
Переселенці з Криму відкрили у Львові кав’ярню, у якій живуть тварини / Новини на Громадському радіо

163256435Тетяна Годок, засновниця унікального ЗооКафе у Львові, переїхала з окупованої кримської Ялти в жовтні. Особливість її кафе в тому, що тут постійно живуть тварини. Зараз це 8 котів, але незабаром кількість пухнастиків збільшиться.

За словами Тетяни, жодних порушень закону чи санітарних норм у цьому закладі немає, але чомусь такий формат для України – новий. Про те, чи безпечний заклад для тварин і людей, Тетяна розповіла Громадському радіо.

Тетяна, організатор-001«Резидентів годуємо преміальним кормом. У них є свій ветеринар. Деяких ми взяли у волонтерів, деяких ми взяли просто з вулиці. Ми постійно спеціальними розчинами столи і підлогу протираємо, бо, наприклад, ті ж блохи переносяться саме на взутті. Насправді в наших законах не прописано нічого про тварин. Є речення в законах про санітарні норми, що в закладах громадського харчування не можуть знаходитись таргани та щури, а інші тварини можуть. Звичайно, ми їх не допускаємо ні на кухню, ні на бар», — запевнила вона.

Крім постійних резидентів, у закладі є ще й чотирилапі відвідувачі. Для них відведений окремий зал, щоб із місцевими котами контактів не було. Львів’яни охоче приводять у заклад своїх улюбленців, щоправда, за правилами в котів тут більше свободи, аніж у собак – песиків просять тримати на повідці або прив’язувати біля себе.

 Йосип, відвідувач-001«Ми завжди з улюбленцем ходимо. Він от так на плечі вміє  сидіти, як піратський папуга, але як кіт. І ми так ходимо, йому треба свіже повітря, ми його так вигулюємо. – розповідає відвідувач кав’ярні Йосип. —  Не у всіх кафе можна бути з котом, тому ми прийшли подивитись. У двох закладах він точно був, магазини продуктові ніби також без проблем».

У цьому ж закладі не тільки не посварять, а й ще нагодують. Ціле меню з преміальних раціонів є тут як для собак, так і для котів. А от для відвідувачів без домашніх тварин пропонується «кототерапія». Задля таких приємних моментів сюди прийшла Лідія із дочкою Олександрою. Про це відвідувачка розповіла Громадському радіо:

 «Насправді, ми дуже хочемо кицьку мати вдома, проте не дозволяють умови. Тому ми надзвичайно зраділи, коли дізнались, що відкрився такий заклад у Львові. Тому прийшли у першу чергу просто відпочити, побавитись із тваринками. Але насправді дуже шкода, що поки що їх так мало. Хотілося б, щоб не всі одного котика смикали у різні сторони, а щоб вони були для кожного відвідувача. Щоб кожен міг насолодитись».

IMG_0889.CR2-001Ветеринар, який опікується тваринками, зауважує, що вони безпечні для людей.

«Тварини знаходяться у нормальному стані, здорові. Вони не є загрозою для людей. Скоріше людина їх може заразити, тому що тварини постійно проходять профілактику. Треба людей привчати до тварин. Якщо порівняти з тим, що люди викидають тварин на вулицю, то краще так відкривати людям очі, щоб вони знайомились із тваринами», — зазначає ветеринар  Анатолій Савончук.

Чоловік додає, що кількість котів збільшать до 12,  і, до того ж, заведуть одного єнота.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+