Слухати

У Львові представили виставку робіт з українського сходу і заходу

07 травня 2015 - 15:16
Організували такий проект переселенці з Донецька. Вони ставлять перед собою мету не лише зібрати кошти в благодійних цілях, а ще й довести Львову, що донеччани так само прагнуть єдності
У Львові представили виставку робіт з українського сходу і заходу / Новини на Громадському радіо

3-0016 травня у Львові відкрили художню виставку «Код нації», на якій представлено 67 робіт митців з українського сходу і заходу. Виставка розташувалась у залах львівського Національного музею імені Андрея Шептицького. Триватиме вона до 24 травня і завершиться аукціоном представлених робіт. Організували такий проект переселенці з Донецька. Вони ставлять перед собою мету не лише зібрати кошти в благодійних цілях, а ще й довести Львову, що донеччани так само прагнуть єдності і порозуміння.

Про це Громадському радіо розповіла співавтор арт-проекту, заступник голови Громадського об’єднання «Україна – шлях єдності» Каріна Адамьянц:

«Наша выставка благотворительная и средства от нее будут переданы детям переселенцам и детям воинов АТО. Наша концепция – это дети, это самое главное. Художницы-переселенки и так сложилось, что это 10 девушек, вернее, молодых женщин и, конечно, им очень близка тема детей. Дети – это наша будущее».

Представлені роботи тут коштують від 500 до 10 тисяч гривень, тож організатори сподіваються зібрати пристойну суму, аби віддати її на потреби дітей переселенців та бійців АТО. Крім творів переселенців чи вихідці з Донбасу, на виставці також представлені роботи львівських майстрів.

6-0015-001В основному тут можна зустріти картини, створені різноманітними сучасними техніками в авангардних стилях. Виставка дає певне розуміння сучасного донецького образотворчого мистецтва. Втім, на думку Ігоря Кожана, директора національного музею у Львові, зараз мистецтво вкрай різноманітне, тож виокремити певні східні чи західні школи наразі важко. Про те, що ж насправді збирались показати львів’янам донецькі митці, Громадському радіо розповів один із організаторів виставки Олексій Донцов:

«По-перше, вони мають знати, що ми тут є і що ми не якісь люди, які прийшли сюди з поганими намірами, ми є культурні люди. Хочу сказати львів’янам безпосередньо, що я як творча людина, як людина, яка має якийсь свій творчий потенціал і може зробити свій творчий внесок, я буду це робити. Нехай зараз і не у рідному місті Донецьку, нехай у Львові, але на благо країни».<

4-0013-001Крім географії учасників проекту, виставка нічим не обмежена – тут є пейзажі та портрети, натуралістичні полотна та авангардні роботи. Крім цього, є тут і витвори прикладного мистецтва – різноманітні традиційні ляльки та багато іншого. За словами депутата Львівської обласної ради Андрія Корната, рішення влаштувати таку виставку з боку організаторів його вразило:

«Я пам’ятаю, як почалася співпраця. Для мене це було відкриття, що люди, які самі постраждали, готові докладати зусилля, щоб допомогти у цей складний час учасникам військових дій на Сході України, а також людям, які приїхали сюди до Львова шукаючи притулку. І це показало, що справді є люди, які приїжджають і попри скрутний час мають широку душу».

2-0012-001

1-0017-001

Організатори заходу, Громадське об’єднання «Україна – шлях єдності» зауважують, що це їхній перший мистецький захід і вони продовжать свою культурну діяльність. Активісти говорять, що хочуть показати львів’янам інший, освічений і український Донецьк.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+