Слухати

В Чернівцях 32 військовослужбовців та бійців АТО безкоштовно навчають менеджменту

15 травня 2015 - 15:29

cursДо середини липня в Чернівцях 32 військовослужбовці Збройних сил України матимуть змогу безкоштовно навчатись азам менеджменту малого бізнесу. Загалом навчальний курс триватиме 500 годин і включає в себе вивчення бухгалтерського обліку, психології підприємництва, основ антикризового управління, бізнес-планування, права та іншим дисциплін. Учасники проходитимуть також бізнес-курс англійської мови.

Навчання стало можливим завдяки фінансуванню Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у співпраці з Міністерством соціальної політики України. В Західній Україні партнером програми є «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців». Керівник центру Андрій Рой розповів, що курс «Менеджмент малого бізнесу» було обрано для Чернівців, тому що тут важко знайти роботу, а краще займатись малим бізнесом:

- У світі аналогічні курси проводяться для того, щоб допомогти військовослужбовцям, що звільняються на пенсію і в інших випадках, адаптуватись до суспільного життя, приносити користь і людям, і державі в цілому.

Андрій Рой зауважив, що Центр наразі надає перевагу учасникам АТО, адже реагує на нинішню ситуацію в країні:

В нас дуже багато є програм. Це, по-перше, мають бути програми ліцензовані. Нами розроблені спеціалізовані програми, бо вони все таки специфічні. Адже інша справа просто цивільних людей і військовослужбовців навчати. Потрібно дати якісь додаткові знання. По лінії НАТО нами захищено чотири спеціальності. Це і управління персоналом, менеджмент малого бізнесу, менеджмент безпеки бізнесу і менеджмент туристичного бізнесу. Що стосується програм по лінії ОБСЄ, то ми можемо навчати 20 спеціальностям. Останнім часом у нас з’явились нова модна спеціальність – це основи інформаційних технологій в бізнесі, компютерна графіка, веб-дизайн, поліграфія.  

 

Рядовий Владислав з Чернівців був призваний до лав Збройних сил України рік тому. Відслужив в зоні АТО і вже демобілізувався. Від командирів дізнався про таку можливість і вирішив підвищити кваліфікацію:

- Сучасна спеціалізація – менеджер. Тобто це не обов’язково свій бізнес відкривати. Це можна десь управлінські здібності. Багато різних варіантів.

Зважаючи, що Владислав за освітою товарознавець, то ці знання будуть йому в нагоді. На жаль, попередню роботу Владислав втратив.

- У зв’язку з тим, що термін збереження місця рік, а я трошки переслужив, то, відповідно, місце за мною не зберіглось, — ауважив Владислав.

Громадське радіо вже повідомляло про те, що і мобілізовані під час другої хвилі теж можуть втратити роботу. Адже наразі річний термін перебування на службі спливає, а документів на демобілізацію немає.

Правда, вчора, 14 травня, Верховна Рада проголосували зміни до законодавства. Відтепер робоче місце зберігається за призовником не 12, а 18 місяців.

Підполковник Максим, професійний військовий, з часом планує звільнятись зі служби. Він теж ніс службу в зоні АТО. А таке навчання, переконаний, буде корисним на перспективу.

- Для того, щоб одержати знання. Тому що знання – це такий багаж, який ніколи не тягне. І ніхто не знає, що буде завтра. Цікаві заняття з менеджменту, з трудового права. Я не можу виокремити, бо ми на початковій стадії. Але викладачі курсу вміють зацікавити. Тому сказати, що мені щось не подобається, я не можу, — розповів Максим.

Навчають військовослужбовців фахові викладачі. Інформацію про курси та зразок заяви для участі військовослужбовці можуть знайти на сайті Центру. Що стосується працевлаштування, то Центр співпрацює з центрами зайнятості. Окрім того, налагоджені тісні контакти з охоронними агенціями по всій Західній Україні, наголосив керівник Центру Андрій Рой:

- Загалом за всі роки діяльності центру було перепідготовлено 3263 військовослужбовці. В тому числі за кошти НАТО 926 людей, за кошти ОБСЄ665, за кошти Міноборони – 187 осіб. Крім того підготовлено за кошти Королівства Норвегії 80 військовослужбовців. Згідно наших даних, за цей час працевлаштовано 2017 осіб.

Надія Вірна для Громадського радіо

Світлина регіонального медіа-центру МОУ

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+