Слухати

«Новий президент Польщі обіцяв вислати солдатів в Україну», — Андрій Рибалт

25 травня 2015 - 18:33 273
Другий тур президентських виборів у Польщі виграв 43-літній Анджей Дуда. Перевага Дуди над чинним президентом Броніславом Коморовський досягнула кількох відсотків

1629053Другий тур президентських виборів у Польщі виграв 43-літній Анджей Дуда. Перевага Дуди над чинним президентом Броніславом Коморовський досягнула кількох відсотків. На думку аналітиків, Анджей Дуда виграв насамперед тому, що поляки хочуть змін у всіх сферах суспільного, політичного та економічного життя. «Коморовський зазнав поразки внаслідок легковаження кандидата опозиції, а то й зарозумілості табору влади та нахабної, примітивної кампанії у провідних ЗМІ повністю залежних від властей», — повідомляє журналіст  Андрій Рибалт.

«Коли опозиція проголосила вибір євродепутата від партії «Право і справедливість» Анджея Дуду кандидатом у президенти, президент Броніслав Коморовський був настільки впевнений у своїх перевагах, що публічно насміхався з прізвища кандидата і вдавав, що навіть не знає, хто він такий.

Одною з перших заяв Анджея Дуди як кандидата в президенти була його готовність на прохання НАТО вислати польський солдатів в Україну, яка, як наголошував представник опозиції, бореться з російською агресією. Після такої заяви Дуди, табір Коморовського та підлеглі йому ЗМІ приступили до суцільної атаки на Дуду, мовляв, він хоче війни з Росією. Агресія команди Коморовського змусила Дуду пом’якшити свою позицію в цьому питанні. Навіть під час останніх теледебатів Коморовський агресивно намагався зловживати проукраїнськими заявами Дуди з початку президентських перегонів. Однак провокації виявилися даремними — Дуда переміг, бо поляки хочуть рішучих змін. Громадяни відкинули пропаганду успіху, яку вісім років чули від лідерів правлячою партії «Громадянська платформа», а зокрема її лідерів – Коморовського, Сікорського, Туска і Копач».

Андрій Рибалт з Польщі для Громадського радіо.

 

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+