Слухати

У Львові на честь героїв АТО волонтери створили живий ланцюг

25 травня 2015 - 14:57
Цими вихідними у Львові пройшли урочистості з нагоди Дня Героїв. Найбільш символічним заходом, який відбувся, став живий ланцюг волонтерів
У Львові на честь героїв АТО волонтери створили живий ланцюг  / Новини на Громадському радіо

3Цими вихідними у Львові пройшли урочистості з нагоди Дня Героїв. Найбільш символічним заходом, який відбувся, став живий ланцюг волонтерів. Організували його львівські активісти, які представляють різноманітні фонди, громадські організації чи просто приватні ініціативи, скеровані на допомогу військовим у зоні АТО.

Організатори ланцюга заявляють, що таким чином намагаються нагадати суспільству, що сила в єдності і лише об’єднавши зусилля можна досягти бажаного результату. Про це Громадському радіо розповіла волонтер, одна з організаторок заходу Галина:

«синхрон1Кажуть, Львів – місто фестивалів і у нас тут на кожному кроці, кожного тижня і мало не кожного дня щось відбувається. І може скластись таке враження, що ми не знаємо про війну, не думаємо про неї і забули взагалі. Тому одна з цілей цієї акції – показати, що у нас насправді є волонтери, які кожен божий день жертвують своїми грошима, часом, сім’єю і так далі. Що ми є, що ми нікуди не поділись, що ми працюємо кожен день, що ніхто не забуває про передову, що ми є тилом їхнім».

На ланцюг зібралось близько трьох сотень волонтерів різних вікових категорій — від кількох років, до вже поважного віку. Цілі волонтерські родини прийшли, аби пробудити в інших бажання долучитись до допомоги військовим. Пані Ольга приїхала з Дублян, що на Львівщині. Попри свій поважний вік, сили для волонтерства вона знаходить щодня. Волонтерка показує численні грамоти та подяки, отримані від військових, зауважуючи, що кожна із таких подяк для неї дуже дорога, бо дає натхнення для подальшої роботи. Цим вона поділилась із Громадським радіо:

«синхрон 2Переважно чим хлопці можуть подякувати? От такою подякою. А, знаєте, жінці скажи «дякую», то вона уже щаслива і буде в сім разів більше працювати. Ото «дякую» вартує всіх грошей. У 128-му мотострілкову попали мої шкарпетки, я вже дов’язую до 150 пар. Перед Миколаєм чую дзвінок: «Турбують вас з фронту! Ви знаєте, Ви, певно, стільки любові в ті шкарпетки вклали, так гріють мені ноги!» І от ми приїхали сюди, щоб заохотити людей».

 

87

 

 

 

 

 

 

65

 

 

 

 

 

 

43

 

 

 

 

 

 

Новий історичний контекст, у якому зараз перебуває Україна, передбачає створення модерної української нації та держави. В цьому плані герої грають вкрай важливу роль, адже саме на їхньому пантеоні будуватиметься нова держава, вважає історик і письменник Дмитро Білий. Втім, він зауважує, що тут є і зворотня сторона медалі. Яка, він розповів Громадському радіо:

«Наша країна вступає з початку Майдану в зовсім іншу історичну добу. Власне кажучи, у нас тільки починає будуватись справжня українська Держава. І, звісно, жодна нація, жодна держава не може бути побудована на комплексі жертв. Кожна держава будується на пантеоні героїв, на апеляції до героїчної минувщини. Є нова генерація героїв і підстав для того, щоб вважати дуже багато наших сучасників героями – зараз ось воно відбувається у нас на очах. Але тут є певна небезпека: треба бути обережними і завжди пам’ятати, що за кожним героїчним вчинком стоїть чиясь зрада, чиєсь боягузтво і так далі».

Історик переконаний, що українське суспільство зараз діє і проявляє себе значно ефективніше, аніж державна машина. Відтак, сучасними героями можуть стати будь-хто.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для  Громадського радіо.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+