Слухати

Третина справ, направлених запорізькою прокуратурою до суду у 2015 році, — проти чиновників та мера

27 травня 2015 - 21:58
Прокурор Запорізької області Олександр Шацький заявив, що на сході України при владі, як правило, лишаються ті самі люди, що керували часів Партії регіонів
Третина справ, направлених запорізькою прокуратурою до суду у 2015 році, — проти чиновників та мера / Новини на Громадському радіо

Зшацкийаступник прокурора Запорізької області Петро Чорний озвучив цікаві цифри: «Закінчено 29 кримінальних проваджень, з направленням реальних актів до суду. Це такий саме показник, як весь слідчій відділ зробив за минулий 2014 рік. Ми відійшли від дріб’язкових кримінальних проваджень та займалися тими провадженнями, які є найбільш актуальними».

Про це він розповів 27 травня під час брифінгу у Запорізькій обласній прокуратурі, підсумовуючі перші результати роботи відомства цього року.

Пояснюючи, що саме мається на увазі під актуальними провадженням, заступник облпрокурора сказав, що фігуранти 9 з 29 обвинувальних актів — чиновники, викриті у корупції, а також міський голова Запоріжжя, який обвинувачується в порушенні трудового законодавства.

Коментуючи інші резонансні справи, котрими опікується запорізька прокуратура, прокурор Запорізької області Олександр Шацький, зазначив, що, наприклад, по справі по розгону запорізького Євромайдану у січні 2014 року,  захист підозрюваних у цьому злочині «не надав нічого, що могло б зламати версію обвинувачення».

Що стосується екс-очільника МВС Запорізької області Володимира Серби, котрий наразі перебуває у міжнародному розшуку, то наразі між судом та обвинуваченням виникла певна суперечка з приводу того, за якою саме статтею його судити – перевищення службових повноважень чи масові заворушення. Не забула прокуратура і про бізнесмена Євгена Анісімова, котрого ЗМІ під час президенства Віктора Януковича називали «смотрящим» по запорізькому регіону – 89 томів по його справі передано у Генеральну прокуратуру.

Підсумовуючи, прокурор Запорізької області Олександр Шацький заявив, що не дивлячись на всі зміни, що відбулися в державі, на сході України при владі, як правило, лишаються ті самі люди, що керували і за часів Партії регіонів – звідси так багато справ саме проти чиновників.

- Можливо у Львові чи Івано-Франківську все було по іншому, але тут треба було робити перевибори, тому що всі заявляють, що нічого не змінилося. А нічого і не зміниться! Тому що ті самі люди, на тих самих посадах. Корупцію неможливо перемогти репресивними методами. Треба робити закони, які б виключали, або обмежували корупцію.

Максим Щербина з Запоріжжя для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+