Слухати

Третина справ, направлених запорізькою прокуратурою до суду у 2015 році, — проти чиновників та мера

27 травня 2015 - 21:58 35
Прокурор Запорізької області Олександр Шацький заявив, що на сході України при владі, як правило, лишаються ті самі люди, що керували часів Партії регіонів

Зшацкийаступник прокурора Запорізької області Петро Чорний озвучив цікаві цифри: «Закінчено 29 кримінальних проваджень, з направленням реальних актів до суду. Це такий саме показник, як весь слідчій відділ зробив за минулий 2014 рік. Ми відійшли від дріб’язкових кримінальних проваджень та займалися тими провадженнями, які є найбільш актуальними».

Про це він розповів 27 травня під час брифінгу у Запорізькій обласній прокуратурі, підсумовуючі перші результати роботи відомства цього року.

Пояснюючи, що саме мається на увазі під актуальними провадженням, заступник облпрокурора сказав, що фігуранти 9 з 29 обвинувальних актів — чиновники, викриті у корупції, а також міський голова Запоріжжя, який обвинувачується в порушенні трудового законодавства.

Коментуючи інші резонансні справи, котрими опікується запорізька прокуратура, прокурор Запорізької області Олександр Шацький, зазначив, що, наприклад, по справі по розгону запорізького Євромайдану у січні 2014 року,  захист підозрюваних у цьому злочині «не надав нічого, що могло б зламати версію обвинувачення».

Що стосується екс-очільника МВС Запорізької області Володимира Серби, котрий наразі перебуває у міжнародному розшуку, то наразі між судом та обвинуваченням виникла певна суперечка з приводу того, за якою саме статтею його судити – перевищення службових повноважень чи масові заворушення. Не забула прокуратура і про бізнесмена Євгена Анісімова, котрого ЗМІ під час президенства Віктора Януковича називали «смотрящим» по запорізькому регіону – 89 томів по його справі передано у Генеральну прокуратуру.

Підсумовуючи, прокурор Запорізької області Олександр Шацький заявив, що не дивлячись на всі зміни, що відбулися в державі, на сході України при владі, як правило, лишаються ті самі люди, що керували і за часів Партії регіонів – звідси так багато справ саме проти чиновників.

- Можливо у Львові чи Івано-Франківську все було по іншому, але тут треба було робити перевибори, тому що всі заявляють, що нічого не змінилося. А нічого і не зміниться! Тому що ті самі люди, на тих самих посадах. Корупцію неможливо перемогти репресивними методами. Треба робити закони, які б виключали, або обмежували корупцію.

Максим Щербина з Запоріжжя для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+