Слухати

У Запоріжжі батальйон виселили з казарми, бо хочуть здати її в аренду, — заст. комбата

29 травня 2015 - 17:57
Пішки зі зброєю сто кілометрів. У Запоріжжі з місця постійної дислокації виселяють 37-й батальйон. Військові отримали наказ про зміну місця постійного розташування
У Запоріжжі батальйон виселили з казарми, бо хочуть здати її в аренду, — заст. комбата / Новини на Громадському радіо

11227572_981629991877250_7507751760949596385_nПішки зі зброєю сто кілометрів. У Запоріжжі з місця постійної дислокації виселяють 37-й батальйон. Військові отримали наказ про зміну місця постійного розташування. Найцікавіше, що вся техніка, за словами військовослужбовців, знаходиться на передовій. Відтак єдиний метод пересування – пішки. За словами заступника командира 37-го батальйону Володимира Полякова, військові наказ виконають

Наказ – висунутися в пункт нової дислокації. Я як командир його виконаю будь-якими методами. Єдиний метод – йти пішки. Іншого шляху нема. Вся техніка знаходиться на передовій, захищає вас.

Так з аеродрому в Широкому, де розташовувався батальйон, частина озброєних військови йшла центральним проспектом Запоріжжя. Втім, вже біля облдержадміністрації їх перестріли волонтери, котрі перегородили дорогу і заявили про намір або ж допомогти в пошуках транспорту, або ж вимагади діалогу з обласною владою, адже біля міськвиконкому, повз котрий теж пройшли військові, до них ніхто не вийшов. Самі ж волонтери ставлять під сумнів доцільність наказу про передислокацію в межах області. Чому? Пояснювала волонтер Інна Чельцова:

Я вважаю що треба терміново приймати рішення про припинення передислокації. Тут треба розібратися ще. Чому? Тому що те, що зроблено силами волонтерів та з місцевих бюджетів  за рахунок людей тепер невідомо куди піде. Одна справа якби це був якийсь центр реабілітації. А так ми не знаємо що і куди подінеться. В чому терміновість передислокації може бути, якщо у нас тут обстановка спокійна?

Натомість заступник командира 37-го батальйону Володимира Полякова вчергове наголосив – в тилу батальйон зрадили.

Нас тут зрадили. Батальйон там воює, а пункт постійної дислокації, котрий було оснащено ,тут протримався рік. Допоки ми не припинили певні корупційні дії. Нас викидають, щоб ми не заважали там розкрадати. Це моя особиста думка. Після того як ми припинили крадіжки. Батальйон там на передовій воює, а в тилу над ним знущаються.

11112998_981624571877792_7812305155499747244_n1619108_981629908543925_776993204073876163_n11227572_981629991877250_7507751760949596385_n

А от на місці дислокації під Запоріжжям журналістів військові зустрічають з радістю. Кажуть – давно чекали подібних необдуманих наказів, адже на аеродромі вдалося зруйнувати налагоджену систему крадіжок. Річ в тім, що на полігоні знаходяться десятки пошкоджених літаків. «Їх періодично розпилюють на металобрухт», — переконаний  командир роти охорони пункту дислокації 37-го батальйону Михайло Жаров.

 Почалося все після того, як ми заборонили з аеродрому витягати літаки. Хтось витяг три літаки. Нам кажуть що цією справою займається і СБУ. Тоді аеродром почав розпилювати ці літаки. Вланики цієї інфраструктури тоді сказали що приберуть нас звідси. Виходить ви припинили крадіжки? Так, саме так.

Тим часом військові в центрі міста протягом години стоять під дощем біля облдержадміністрації. Очільник області Григорій Самардак, котрий головує у раді оборони Запорізької області, до них не вийшов. Як і жоден із заступників. Бодай транспортом військових не забезпечили навіть. Тим часом заступник командира 37-го батальйону Володимир Поляков розказує про подробиці нового місця дислокації

Ми висуваємося в район де практично нічого нема. Поле і напівзруйнована казарма. Туди треба вкладати гроші. Тут з місцевого бюджету та волонтерськими силами було вкладено понад 8 мільйонів гривень.

Зрештою військовим обіцяють розглянути питання передислокації або надання транспорту. Щоправда – аж другого червня. Голова облдержадміністрації для діалогу з військовими так і не з’явився.

 

Тарас Білка із Запоріжжя для Громадського радіо.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+