Слухати

У Дніпропетровську військовим не завжди дають пільгові квитки

30 травня 2015 - 22:22
Волонтер Рустам каже: касири не роз'яснюють військовим їхні права, навпаки - приховують від них можливість безкоштовного проїзду
У Дніпропетровську військовим не завжди дають пільгові квитки / Новини на Громадському радіо

Безкоштовний проїзд для військових- обов'язковий, але неможливий.mp4.Still001У Дніпропетровську волонтери вирішили розклеїти оголошення на касах автовокзалу із роздрукованим законом, що надає право військовослужбовцям на безкоштовний проїзд. Волонтер Рустам каже: касири не роз’яснюють військовим їхні права, навпаки — приховують від них можливість безкоштовного проїзду.

«Стояли в очереди на автовокзале за билетом. Перед нами были два военнослужащих, вот на лбу у них было написано, что они вернулись из зоны АТО. Кассир не рассказал им о том, что у них есть право бесплатного проезда, что есть льготы. Они за полную стоимость купили билеты и отошли от кассы. Я после этого понял, что на автовокзалах и ж/д вокзалах специально не указывают об этом законе, чтобы заработать больше денег на этой проблеме, на солдатах», — розповів волонтер Рустам.

Касирка на автовокзалі запевняє: завжди розповідає про пільговий проїзд військовим, якщо вони питають:

«Безкоштовний проїзд для військових- обов'язковий, але неможливий.mp4.Still002Если спрашивают, да… А если нет, ну как? Я ж вам говорю, тут в форме очень много. Буквально, за день до тысячи проходит в форме. Вы ж сами знаете, что форма нынче - модно»

Деякі військові на вокзалі, що стали свідками акції зазначили: навіть знаючи про такий закон, дуже складно отримати безкоштовний квиток. Володимир із 28 механізованої бригади так і не зміг отримати пільгового квитка до Курахового, бо усі пільгові місця в автобусі вже скінчилися.

Безкоштовний проїзд для військових- обов'язковий, але неможливий.mp4.Still003«Скільки я їздив по Україні, було тільки два льготних місця. Третього вже не дано. 185 гривень не має. У нас затримка по зарплаті. А нам сьогодні треба бути по-любому», — розповів військовий.

Правозахисники кажуть: право на пільговий проїзд мають не лише військові, а і члени їхніх родин. При чому, усіма видами транспорту.

«Да, действительно, военнослужащие имеют право на бесплатный проезд, причем разными видами транспорта: и водный, и пригородный, и железнодорожный транспорт. Такое право им предоставляют два закона. В частности, «О статусе ветерана и участника боевых действий», и «О статусе военнослужащих». Если военный пытается получить билет в кассе, ему отказывают, ссылаясь на ограничение мест, то это незаконно».

Юрист рекомендує військовим вимагати у касах письмову відмову, аби з такими фактами розбиралася прокуратура.

Ігор Петровський з Дніпропетровська для Громадського радіо 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+