Слухати

Жителька Станиці Луганської про життя в прифронтовому селищі

30 травня 2015 - 19:57
В редакцію Громадського радіо звернулася жінка з Станиці Луганської, яка захотіла розповісти українцям з територій, які знаходяться поза зоною бойових дій, про проблеми жителів прифронтового селища
Жителька Станиці Луганської про життя в прифронтовому селищі / Новини на Громадському радіо

42836В редакцію Громадського радіо звернулася жінка з Станиці Луганської, яка захотіла розповісти українцям з територій, які знаходяться поза зоною бойових дій, про проблеми жителів прифронтового селища. Жінці здаться, що місцева і центральна влада недостатньо переймаються цими проблемами, а більша частина українців про них просто не знають. Найбільш болючим для Станиці вона вважає рішення голови Луганської ОГА заблокувати проїзд на окуповані території і виїзд з них. 

Проблемы начались, когда взорвали мост. Сначала мы лазили по каким-то лестницам. Но там наши дети, там наши внуки, старые родители. Нельзя оторвать голову и сказать «Живи». Понимаете, нельзя так делать. Там такие же люди, как и мы здесь, они тоже украинцы. Понимаете, мы пригород. Всегда обеспечивали (город ред.) овощной продукцией. А мы там покупали себе что-то из продуктов. Взорвали мост. И теперь, вы бы посмотрели как люди тянут на себе эти сумки через переходы. Что ты на себе унесешь? И эту последнюю связь разрывать невозможно. Сегодня женщина рассказала историю. У нее дочка родила и она забрала ее сюда (из Луганска ред.) с новорожденным дитем. В Луганске только есть роддом, здесь только побитая больница. Ближайшее сообщение — Беловодск, Старобельск. Давайте туда отвезем. Да туда не доедешь. При всем желании, если у человека случится приступ, со здоровьем, его не довезут в Беловодск. В Станице остались одни пенсионеры. Тут нет никакой помощи, ни стационара, ничего.

Жінка говорить про те, що люди, які були змушені поїхати на окуповані території з різних життєвих причин тепер не мають можливості повернутися.

Здесь есть у кого поразбитые хаты, побежали к родственникам, к знакомым в город. Это ж не значит, что они ополченцы или террористы. Побежали в город, потому что здесь нет жилья. Они же не могут прийти в чужое жилье и занять его и так решить эту проблему.

Жителька Станиці Луганської переконана, що блокада окупованих територій — це не вихід.

Блокировка этого города (Луганска ред), она ничего не дает. Когда мы поймем, наши украинские власти, что так нельзя обращаться с людьми, тогда и сможем победить эту войну.

На питання про обстріли жінка не може відповісти однозначно. Каже:

Все говорят как в детском саду: «если вы не будете стрелять, то и мы не будем стрелять».

Це був запис розмови з жительницею Станиці Луганської, яка звернулася на Громадське радіо з проханням оприлюднити її розповідь про життя у прифронтовому селищі.<

Анастасія Багаліка для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+