Слухати

Двох сільських голів на Тернопільщині підозрюють у перешкоджанні діяльності ЗСУ

02 червня 2015 - 21:34

SONY DSCСільським головам сіл Бобулинці та Осівці Бучацького району Тернопільської області загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі. Їх підозрюють у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.

Начальник відділу прокуратури Тернопільської області Роман Чапаєв розповів деталі справи:

- Встановлено, що голови двох сільських рад повідомляли військовозобов’язаних жителів цих сіл про прибуття працівників військового комісаріату для вручення повісток і спонукали їх ухилятися від призову на військову службу за мобілізацією.

Роман Чапаєв додав, що двом підозрюваним обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт і відсторонено від виконання посадових обов’язків.

В обласній прокуратурі також повідомили, що проблеми стосовно мобілізації є і в інших селах Бучацького району, а також в районах Тернопільської області.

- На даний час перевіряються причетність до аналогічних злочинів посадових осіб інших сільських рад, — зауважив Роман Чапаєв.

Підозрюють у вказаному злочині сільських голів Бобулинської та Осівецької сільських рад Бучацького району Тернопільської області. У жінок відібрали мобільні телефони, провели обшуки.

Відсторонена голова Осівецької сільської ради Світлана Жирівська обурена такими діями працівників міліції та прокуратури:

- Звинувачення підставні. Я визнаю свою вину. Але судити мене за такою статтею як зрадника України – це взагалі не вкладається в голові. Нехай буде підробка документів. Чи корупцію нехай би пришили. Я згідна на то. Але таким чином, як вони зробили, що вони приїхали о шостій годині ранку 20 людей в село брати як злочинця, невідомо кого.

- Ніхто не цікавився тим, що якщо наші люди там служили, то скільки ми допомагали людям, волонтерам і хлопцям на сході, що зараз воюють.

- Якщо людина до мене подзвонила, попитала, чи є хтось в селі – я казала, чи є, чи нема. Вони то з прослуховування дзвінків занотували те.

Світлана Жирівська додала, що протягом мобілізації завжди допомагала працівникам міліції, дільничним, військкомату. А ці події, переконана вона, можуть збурити громаду сіл.

Сьогодні, 2 червня, під стінами Бучацької районної державної адміністрації зібрались мешканці Бобулинської та Осівецької сільських рад з вимогою припинити кримінальне переслідування сільських голів. Вони зустрілись з керівництвом адміністрації, райвідділу міліції.

Мешканці написали звернення до прокуратури, до голови облдержадміністрації.

Син сільської голови Микола Жирівський розповів, що звернення від осівчан вже зареєстровано в районній прокуратурі:

- Ми обурені такими діями міліції, бо вважаємо, що сільський голова є великим патріотом України і не робила нічого такого, що можна вважати перешкоджанням Збройних сил України. Нам не зрозуміло, з яких підстав проти неї була порушена кримінальна справа і зараз з неї намагаються зробити ворога України, яким вона ніколи не була. Знаємо це достеменно, бо живемо в одному селі. І зробимо все, щоб захистити її від нападок.

- Чомусь хочуть звалити вину на таких як вона і намагаються притягнути до відповідальності патріота, а не тих саботажників і хабарників, які сидять в комісаріатах і штабах і називають, що це «на війні», - зацитував рядки зі звернення Микола Жирівський.

Він запевнив, що активісти готові йти аж до Києва, щоб «відстояти правду і справедливість».

Родина та активісти зараз займаються пошуком адвоката для Світлани Жирівської. Також збирають звернення від активістів, волонтерів, бійців АТО щодо допомоги сільської голови українській армії.

Надія Вірна з Чернівців для Громадського радіо

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+