Слухати

Робота «Полтававодоканалу» практично заблокована через борги

04 червня 2015 - 20:27

20150603_105128Робота «Полтававодоканалу» заблокована через борги за електроенергію. У той же час, держава винна підприємству більш ніж 230 мільйонів гривень у вигляді субвенцій на відшкодування різниці у тарифах. Про це на сесії облради 3 червня заявив депутат Степан Бульба:

«Склалася ситуація, яка потребує негайного втручання керівництва області. У зв’язку із заборгованістю КП «Полтававодоканал» перед ПАТ «Полтавобленерго» понад 150 млн. грн. за спожиту електроенергію, роботу «Полтававодоканал» практично заблокованою. Все це відбувається в умовах, коли держава заборгувала КП «Полтававодоканал» 230 млн. грн., які мала була надати у вигляді відшкодування різниці в тарифах».

Повне припинення подачі електрики на підприємство може призвести до того, що полтавці залишаться без води. Проблема може бути вирішена лише у тому випадку, якщо держава розрахується з власними боргами перед КП «Полтававодоканал».

Про необхідність звернути пильну увагу на проблеми підприємства заявив з трибуни керівник ГО «Громадський Майдан Полтавщини» Олександр Лещенко:

Ситуація навколо нашого підприємства дуже нагадує спробу рейдерського захоплення. Ніхто нічого не робить. Чомусь, коли запитали у представників підприємства, чи у вас вчасно виплачується зарплата. Сьогодні вже заблоковані рахунки. Облдержадміністрація вже давно повинна була зайнятися питання про погашення заборгованості уряду перед підприємством.

20150603_105128Перед початком сесії працівники «Полтававодоканалу» влаштували пікет перед приміщенням облради. Близько сотні комунальників вимагали захистити від звільнення свого керівника Олега Кретовича та попередити «рейдерське захоплення», яке нібито загрожує підприємству. Пікетувальники тримали в руках плакати із надписами «Вода – це життя! Не лишайте полтавців життя», «Захистіть «Полтавоводоканал» від свавілля енергетиків», «Арешт рахунків – місто без води» та ін.

Тижнем раніше, 26 травня, працівники «Полтававодоканалу» вже намагалися привернути увагу очільників області на свою проблему, влаштувавши мітинг перед приміщенням Полтавської ОДА. Тоді голова обласної ради Петро Ворона заявив мітингувальникам, що найближчим часом буде проведений незалежний аудит діяльності КП «Полтававодоканал», за результатами якого будуть прийматися рішення про подальшу долю підприємства:

«Перш за все Полтавська обласна рада, Полтавська обласна адміністація відповідає за те, щоб підприємство працювало ефективно, щоб менше було втрати води, щоб менше була заборгованість, щоб тарифи відповідали. Обласна рада буде виділяти гроші на те, щоб проведений був об’єктивний аудит підприємства і «Полтавтеплоенерго», і «Полтававодоканал»

Анатолій Мележик з Полтави для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+