Слухати

У справі екс-мера Попова не знаходять доказів його участі в розгоні студентів

09 червня 2015 - 20:48

thumb_IMG_8931_1024Сьогодні відбулося чергове судове засідання по справі колишнього виконуючого обов’язки мера Києва Олександра Попова. Його звинувачують у пособництві розгону Майдану та побиття студентів з 29 на 30 листопада 2013 року. У справі проходять 84 потерпілих, серед яких 44 подали особисто цивільні позови. Загальна сума відшкодування Поповим моральної та фізичної шкоди сягає 23 мільйонів гривень.

«Били звичайно не всі, але той факт, що тебе поколотили, а ти в розгубленості, питаєш «за що ви так», але у відповідь тільки вигук, щоб ми були вдячні, що ще не заарештували. І коли ти бачиш на столі у цього міліціонера іконку, грамоту заслуженого працівника, а він веде себе отак. Крім ран, які заживають, є ще таке зневажлеве ставлення так званих держслужбовців, чи то чиновник, чи то міліціонер. Але це пішаки, треба звертати увагу на пана Кусюка (керував «Беркутом» під час розгонів Майдану,-ред.). Людина просто координувала і не була здивована діями своїх підлеглих», — про це розповів активіст та потерпілий Сергій Колоша.

thumb_IMG_8944_1024Також він додав, що не може звинуватити безпосередньо Попова в співучасті, але не вірить, що мер не знав про силовий розгін активістів:

«Він — не найгірший «регіонал», але люди мають розуміти, що одні б’ють, інші — організовують привід, щоб можна було застосувати силу. В світлі того, що Олександр Павлович — ставленик Партії регіонів, який в 2010 році прийшов не для того, щоб змінити неефективного Черновецького, а для того, щоб мати м’який контроль в місті над потенційними протестами. Знаючи, як поводив себе «Беркут» біля Київради, біля Українського дому, Олександр Попов мав як мінімум підозрювати, чим це має закінчитися. 

На вигляд же ти не скажеш, хто дійсно з Клюєвим чи з Кусюком організовував, а хто — ні. Тому все-таки презумпція невинуватості є. Я не надаю йому (Попову, -ред.) значення як найважливішого, але я не думаю, що він не знав про це». 

thumb_IMG_8933_1024В свою чергу, Олександр Попов спростовує звинувачення в свою адресу. А також додає, що не збирається відповідати за чужі правопорушення. 

«В мене таке враження, що мова йде про міліцію, а я тут присутній ніби як і збоку, і ніби як керівник Управління внутрішніх справ. Жоден з потерпілих якихось прямих доказів моїх кримінальних дій не дає, і їх не може бути. Я розумію, що цей процес триватиме дуже довго, і чим він завершиться, я не знаю. Я готовий за свої дії відповідати, але я не хочу відповідати за ті дії, які я не робив. Це стосується перш за все звинувачення мене в тому, що я розумів, що будуть так жорстко побиті люди, і що я сприяв цьому. Цього насправді не було. І я буду це доводити». 

thumb_IMG_8941_1024На запитання про новорічну ялинку, яку почали встановлювати на Майдані в середині листопада, адвокат Попова Микола Карнаух підкреслив, що дата підготовки до новорічних свят була чітко встановлена в розпорядженнях Київради.

«В плані графіку було чітко було вказано завезення елементів ялинки, починаючи з 19 листопада, і чітко вказані відповідальні особи за завезення. Все було передбачено: хто виконує роботи, хто відповідає за порядок. Все було планово, системно, це не були якісь епізодичні дії, надумані кимось. 

Олександр Павлович мав інформацію від Пшонки, який в Харкові заявив, що за жодних обставин не буде силового розгону».

Старший прокурор відділу Генеральної прокуратури України Сергій Капишін розповів, що на сьогоднішній день слідство лише збирає інформацію та бере покази постраждалих. Як довго будуть допитувати 200 свідків саме по справі Олександра Попова, прокурор не відповів.

thumb_IMG_8926_1024«Там буде ряд свідків, які вкажуть на зв’язок Попова до подій на Майдані. Питання будуть з’ясовуватись в ході судового слідства. На даний час я не можу говорити, що конкретно будуть говорити свідки, оскільки це таємниця слідства. В даному провадженні, яке зараз направлене до суду, в нас не є обов’язковим встановлення працівників міліції. Провадження щодо працівників «Беркуту», які причетні до розгону Майдану, розслідуються Генеральною прокуратурою». 

Прокурор Сергій Капишін також додав, що міліціонери, які брали участь в розгоні студентського Майдану, в даній справі проходитимуть як свідки:

«Я думаю, що вони є в списках свідків. Представники міліції йдуть як свідки. Їх повинні допитати в суді і потім вирішити, можливо, окрему ухвалу винести. Але вони не були ще допитані, бо по процедурі поки ми не допитаємо потерпілих, ми до свідків не переходимо».

Ірина Сампан з Києва для Громадського радіо. Слухайте. Думайте.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+