Слухати

Мешканців Василькова слід терміново евакуювати, — еколог

10 червня 2015 - 20:18

Володимир БорейкоЧерез масштабну пожежу на нафтобазі у Василькові жителів міста необхідно евакуювати. Про це заявив Громадському радіо еколог Володимир Борейко, директор Київського еколого-культурного центру. За його словами, евакуйовувати жителів слід терміново.

 

«Треба було проводити ще два дні тому, адже поруч знаходиться склад боєприпасів. Вони кажуть, що потихеньку їх розтаскують, а що, якщо вони почнуть підриватися? Тоді ж людей просто не зможуть евакуювати. Реальна небезпека – радіус до 10 км. А там, де склад, взагалі слід усіх виселити», — розповів він.

Еколог розповів, що шкідливі речовини від горіння нафтопродуктів у майбутньому призведуть до зародження ракових клітин та послаблення імунної системи жителів 10-кілометрової зони від епіцентру пожежі.

«Перша річ – під час продукту горіння виділяються дуже небезпечні речовини. Це формальдегіди. Це не тільки СО, не тільки окис сірки. Вони виділяються у великій кількості. Багато говорилося про шкідливі речовини, які виділялися при палінні шин, так от, це мільйонна частина того, що там горить. Це також, по суті, зроблено з вуглецю, а там він горить цистернами. Тому ті люди, які гасять пожежу, а я там був, бачив, що вони гасять без протигазів, ті люди, які там живуть (вони продовжують жити, їх не евакуюють, а лише рекомендують), всі вони отримують потужний удар по імунній та кровоносній системі. Тому що вони вдихають, а легені ніякого захисту не мають і все це потрапляє у кров, а потім підуть ракові захворювання», ­- пояснив експерт.

Окрім того, усі шкідливі речовини, за словами еколога, піднімаються догори, холонуть, а потім випадуть опадами на Фастів та Білу Церкву. Жителі цих населених пунктів також у небезпеці.

Борейко стверджує, що на цьому наслідки пожежі не закінчаться.

«Через певний час, тиждень-два, будуть формуватися дощі і ці окисли сірки та вуглецю перетворяться у кислоти. Тому на поля, на ліса проллється кислотний дощ. Де він проллється, коли проллється: через день, через тиждень, у нас чи у Берліні – я сказати не можу».

Причиною пожежі у Василькові, на думку експерта, є відсутність перевірок, які заборонені законодавством України. Тому Асоціація зоозахисних організацій України та Київський еколого-культурний центр звернулися до Ради Європи зі скаргою на антиконституційні дії Кабінету Міністрів України. Активісти вимагають змін у законодавство, щоб повернути можливість проведення екологічних та санітарних перевірок на підприємствах.

«Ми не маємо ніякої можливості впливати на Кабінет Міністірів. – 32:29 – кінець цитати, продовження цитати — 33:01.Тому ми звернулися до Ради Європи. Європа – це група країн, де права людини є основоположними. Ми надіємося, що таким шляхом нам вдасться переконати Арсенія Петровича припинити антиконституційну діяльність», — заявив він.

Звернення до Ради Європи екологи та зоозахисники передали 8 червня.

Оксана Януш

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MYMEDIA.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+