Слухати

У Львові волонтери власноруч виготовляють безпілотники для АТО

12 червня 2015 - 18:48

_NIC9399Безпілотники в зоні АТО. Під час бойових дій – це очі армії, адже аеророзвідка може надати унікальну інформацію, важливу для успішного проведення бойових операцій. У Львові, в авіамодельному гуртку, волонтери власноруч створюють безпілотники, які відправляють в АТО. Собівартість створених тут моделей нижча, ніж у готових апаратів, які купують за кордоном, а за власними характеристиками вони не поступаються аналогічним безпілотникам.

Волонтер і конструктор Петро просить не називати його справжнього імені, бо незабаром він відправиться у зону АТО зі своїм новим безпілотником. Чоловік збирає його сам, сам же буде і керувати апаратом під час розвідки:

«Один беспилотник состоит из конструктора, то есть из модели, которая летает. Планер уже готовый, сначала он склеивается здесь, потом покрывается специальным покрытием, называется крафт-бумага, аэродинамическая пленка идет сверху. После того, как модель уже собрана, в нее уже ставится начинка. Стандартно в беспилотнике идет две камеры. Одна камера, которая непосредственно снимает материал, который в итоге после обработки попадает в штаб для дальнейшей корректировки огня. Основная камера – это ведущая камера, по которой летит пилот. Есть в принципе два виде беспилотников. В моем случае это полноценные планеры. Мы предоставляем информацию относительно тяжелого вооружения. Мой беспилотник может от 15 до 20 км уйти в тыл врага, можно сказать, от передовой линии.

Волонтери та аеророзвідники, які працюють на базі гуртка розповідають, що вже відправили в зону АТО кілька зібраних у Львові апаратів. Про це Громадському радіо розповів керівник аеромодельного гуртка Сергій Мерзляков:

«синхрон2Ми зробили десь в районі 6-7 літаків, які літають на Сході. П’ять літаків зараз робиться. Також зробили біля п’яти навчальних моделей. Як проходить навчання пілотів: спочатку вони беруть програму-симулятор, власне, щоб розробити моторику. Наступним кроком є власне літання на навчальних моделях. Через що: ці моделі все рівно б’ються. Тому ми зробили дешеві моделі навчальні, щоб їх можна було бити. Тому що такі великі моделі, справжні, вони набагато дорожчі».

Керівник гуртка із більше як сорокарічним стажем, Григорій Андрійович не проти, аби тут створювали моделі не лише для спорту, а й для військової користі. Для нього головне – заохотити молодь до такого цікавого і, як виявилось, прикладного заняття:

«синхрон3За весь цей період, тобто це приблизно 44 роки. Ми займали, мій гурток займав 33 рази перше місце в області. Колись діти не мали комп’ютерів, не мали смартфонів, не мали усіляких «відіків» і більше тягнулись до технічної творчості. А зараз записується може 5-7, не більше».

 

 

_NIC9399 _NIC9408 _NIC9413 2Громадська організація «Галицька фортеця» збирається допомагати фінансуванням аеророзвідникам, тож незабаром у Львові з’являться урни для пожертв, аби ще більше безпілотників змогло відправитись на Донбас.

Ірина Гречана зі Львова спеціально для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+