Слухати

Жіночий взвод у Чернівцях пройшов військові навчання на полігоні

12 червня 2015 - 16:45

11377134_854911901257228_8366713386205176130_nЄдиний у Чернівецькій області жіночий взвод, який складається з 22 жінок, завершив командно-тактичне навчання з територіальної оборони. Навчання тривали тиждень на полігоні в селі Ропча Сторожинецького району під назвою «Прибан». Нарівні з чоловіками день у день жінки вчилися військової справи.

Командиром жіночого взводу є Катерина Гуцуляк, голова Сторожинецької районної ради:

- Була проведена розширена нарада з тим, щоб від кожного села були представники, які би брали участь у цих навчальних зборах. І коли ми побачили, що чоловіки не дуже охоче погоджуються на це, то начальник служби у справах дітей Наталія Косован встала на нараді і сказала, якщо не будуть йти чоловіки, то підуть жінки. І був сформований жіночий взвод в складі 22 жінок, які щодня брали участь у навчальних зборах на полігоні. Ми, йдучи туди, самі не усвідомлювали наскільки це серйозно.

- Ми просто за цей тиждень стільки для себе взяли і для всебічного розвитку і дійсно зрозуміли, що ми вже навчені і при першій необхідності можемо дати відсіч ворогу. Хочу похвалитись. Ми стріляли з гранатометів і одна наша рядова Матейчук вона вистрілила краще, аніж всі 275 чоловік, які є на полігоні.

- Ми стріляли і вчились з гранатометів, з пістолета Макарова, з автомата та кулемета Калашникова, вчили розбирати, збирати та чистити зброю. Крім того у нас були тактичні заняття, з проведення розвідки, з медичної частини.  

Оксана Білек не пожалкувала, що цілий тиждень провела в польових умовах:

- По-перше, я туди пішла, бо мені цікаво. Я завжди, ще будучи малою, захоплювалась тим, що в Ізраїлі жінки служать в армії. Я захоплювалась цією силою, дисциплінованістю, вмінню поводження зі зброєю. Це відчуття, коли ти розумієш, що можеш захистити свою країну, таке враження, що країна сильніша.

- Найбільше мені сподобалось те, що нам в руки дали зброю з бойовими патронами, нам дозволили стріляти. Було дуже страшно. Нам казали, що може бути навіть контузія від тих звуків. Надзвичайно страшні звуки. Я була серед тих восьми дівчат, які влучили в ціль з 15. Це був найкращий результат на полігоні. І те, що нам дали зброю в руки – це надзвичайно важливо. І я відчула всю серйозність цих навчань.

Мати загиблого бійця АТО Юрія Чікала теж взяла участь у навчанні.

20150611102125Марія Кордубан каже, що на полігоні змінюється свідомість людини і вона не має права бути слабкою:

- Мій син в минулому році загинув в луганському аеропорту. Перед цим він проходив підготовку на Прибані. І коли я почула, що записують в жіночий взвод, мені захотілось піти сюди. По-перше, щоб побувати там, де був мій син, в тих місцях, де він проходив місяць підготовку. По-друге, аналізуючи ті розповіді хлопців, які були в зоні АТО, розумієш, що дуже важливе значення має медико-санітарна підготовка, коли від твоїх навиків залежить життя чиєїсь людини. Захотілось також навчитись тримати зброю в руках. Адже в нас непроста ситуація в країні. Кожна людина має мати ці навики, вміти надавати першу медичну допомогу, тримати в руках зброю. Після загибелі сина я відчувала себе слабкою жінкою, як і будь-яка мати. Але тут я відчула себе набагато сильнішою.  

Командир взводу Катерина Гуцуляк висловила сподівання, що після цих навчань процес мобілізації піде краще. Адже зараз в Чернівецькій області виконано тільки 40% від мобілізаційного плану:

- Я думаю, що після нас ось дівчата приходять дівчата і питають, а чого їм не сказали, що вони теж пішли би на навчання. Це як приклад того, що всім треба пройти це навчання. Для себе особисто кожен пвинен прийняти таке правило, що всі повинні пройти таке навчання. Я думаю, що наш приклад буде наслідуваний, і в кожному районі буде створений жіночий взвод.

Надія Вірна з Чернівців для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+