Слухати

Україна отримає від ЄС 15 млн євро на заходи енергозбереження

16 червня 2015 - 19:24

вальтерЄвропейський Союз надасть Україні 15 млн євро на розвиток сектора енергетики в Україні. Мета проекту – зробити спроможним житловий фонд України впровадити заходи з енергозбереження. Про це на відкритті Європейського тижня сталої енергетики у Вінниці розповів керівник відділу програм «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон.

«вальтер 240 млн євро вже було вкладено у розвиток сектора енергетики України. Україна сама вирішувала, куди інвестувати ці гроші і вона вирішила інвестувати їх на заміну газових котлів та на термомодернізацію. Ще 15 мільйонів євро будуть надані житловому сектору України. Це буде проект надання технічної допомоги. У широкому сенсі мета цього проекту така сама – зробити спроможним житловий фонд України впроваджувати заходи з енергозбереження. Це лише перший крок. Значно більше слід зробити для того, щоб відновити житловий фонд України», — розповів Вальтер.

Він також зазначив, що Вінниця є першим серед усіх міст України у впровадженні енергоефективних технологій та заходів з енергоефективності.

Виконуючий обов’язки вінницького міського голови Сергій Моргунов розповів, що місто працює у напрямі економії енергоносіїв ще з 2011 року.

«Ми працюємо з швейцарськими партнерами щодо якісного забезпечення теплом і гарячою водою у місті Вінниці; транспортна реформа, яка сьогодні дає можливість сьогодні більше користуватися електроенергією, а не паливом; заходи щодо енергозбереження відповідних будинків наших будівель соціального напрямку; заміна всіх електролампочок у Вінниці на енергоефективні. Сьогодні це дає певну економію електроенергії, газу та зменшення парникових випадів. Це три позиції, які сьогодні дають нам можливість рухатися, перше — в плані енергонезалежності, друге – в плані економії коштів. І не тільки для Вінниці, а й для кожного вінничанина зокрема», — сказав Моргунов.

Він додав, що сьогодні мешканці міста витрачають на енергоресурси на 20-25% менше, аніж це було позаминулого року.

Нагадаємо, у понеділок, 15 червня, у Вінниці стартував 5-ий Європейський тиждень сталої енергетики, до якого Україна приєдналася у 20 011 році. У місті запрацювало три тематичні майданчики – «Екомістечко», «Веломістечко» та «Енергомістечко». Протягом п’яти днів мешканці та гості міста зможуть взяти участь в екологічних квестах, майстер-класах з підвищення енергоефективності та ознайомитися з роботою підприємств комунальної сфери.

Оксана Януш для Громадського радіо

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MYMEDIA.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+