Слухати

Чергу за субсідіями в Костянтинівці займають по талонах і чекають майже місяць

17 червня 2015 - 16:13

Скринька для заявУ Дружківському управлінні соціального захисту населення нині кипить робота – з квітня в посиленому режимі приймають заяви і декларації городян на субсидії. Аби уникнути черг, установили спеціальну прозору скриньку (як для голосування на виборах), куди кожен може кинути свою декларацію.

Крім того, в управлінні ще працюють 12 спеціально навчених волонтерів, які, щодня приймають населення, — розповідає начальник закладу Галина Небогатікова:

«У нас в управлении стоит выносная урна. Если человек не хочет идти на прием, он бросает в урну заявление-декларацию. Дважды в день мы их вынимаем, если есть вопросы, звоним человеку».

Також у Дружківці відійшли і від талонної системи щодо прийому людей, це незручно, твердить Галина Небогатікова. До того ж, змінився механізм призначення адресної допомоги. І ця система сама себе віджила.

«Мы отошли от талонной системы, это неудобно, так как человеку надо дважды к нам приходить – один раз за талоном, второй – с документами», — говорить Небогатікова.

Володимир (Костянтинівка)Хоча у сусідній Костянтинівці працюють за талонами. Володимир Іванович отримав цей талон ще місяць тому, а лише сьогодні прийшов до спеціаліста:

 «Мне выдали талон месяц назад, назначили на 16 июня на 13.45. Я пришел. Буду подавать документы».

Начальник відділу прийому громадян Тетяна Мірошніченко зазначає: людей така система влаштовує. Хоча заяву можна надіслати поштою, більшість прагне потрапити на особистий прийом до фахівця.

«Я думаю, что скринька – это неправильно, по правилам можно подать заявление либо лично, либо по почте… Многие люди хотят сами прийти, поговорить со специалистом, все уточнить, чтобы правильно заполнить…», - говорит Мірошніченко.

Тисячі призначених субсидійВолонтери приймають документи

Станом на середину червня у Костянтинівському управлінні видали близько 3 тисяч талонів. Ці люди прийдуть на прийом 1 липня. Таку систему заст. начальника Олена Дудник вважає дієвою.

«Мы выдали 2908 талонов на 1 июля. Люди придут в свое время, толпы не будет, все сдадут…», — розповідає Дудник.

Втім, за якою б схемою не працювали із заявниками в управліннях соціального захисту прогнозують принаймні вдвічі збільшення кількості отримувачів субсидій – усе через зависокі тарифи, що неприйнятні для більшості українців сьогодні.

Наталя Поколенко з Костянтинівки для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+