Слухати

Нові правила перетину кордону із зоною АТО на блокпостах ще не діють

18 червня 2015 - 18:20

Sequence 02.Still006З 16 червня СБУ запровадила нові спрощені правила перетину кордону з окупованою територією. Чи впроваждені вони на блокпостах і як це вплинуло на кілометрові черги, дізнавалася наш журналіст з Донеччини Наталя Поколенко.

Під’їзд до пропускного пункту «Миколаївка», що поблизу Артемівська, видно здалека. Саме тут перетинає кордон увесь транспорт, що рухається у напрямку Горлівка-Маріуполь-Артемівськ. У черзі на перетин – десятки вантажівок з гуманітарним грузом. З-поміж них – допомога населенню від штабу Ріната Ахметова. Керівник цього напрямку Олександр Вишняков каже: з усіма співробітниками, що працюють на цьому блокпосту, завжди знаходили спільну мову. Сьогодні стоїть у черзі вже дві години.

Мы идем с приказом Минсоцполитики, наш груз проверяют, также водители проходят паспортный контроль, — говорить Вишняков. 

У черзі стоять і звичайні люди. Перетинають кордон не вперше, тож цілком зрозуміло, що мають паперові перепустки і вже запаслися терпінням. Бо чекати у чергах доводиться по-різному: коли півгодини, а коли і три.

Леонід: Еду в Ровеньки, это единственный путь туда. Стою недолго. А что делать?

Петро: Это основной пост, все проверяют, поэтому долго. Ждать приходится по-разному…

Про нові правила перетину більшість присутніх тут людей не чула, тож пока готують свої перепустки і паспорти. Ті, хто везе гуманітарку, також, — розповідає Олександр Вишняков:

Сегодня при проходжении таможенного и пограничного контроля таже процедура, что и раньше, новаций нет пока.

А ось з автобусами значно складніше. Пасажири, що їхали вранці з Краматорська до Горлівки через пункт пропуску «Миколаївка» змушені були вийти, перейти пішки цей кордон і далі прямувати своїм ходом. Автобусу через блокпост проїхати не дозволили. Люди в шоці, адже заплатили до Горлівки. І такого повороту явно не чекали. Добре, хоч водій просив, звісно за кошти, підвезти його пасажирів до найближчого населеного пункту.

Sequence 02.Still001 Sequence 02.Still002 Sequence 02.Still003 Sequence 02.Still004 Sequence 02.Still006 Sequence 02.Still007

Наталя Поколенко з Костянтинівки для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+