Слухати

У Полтаві гамселили опудало Путіна та грали в «Ленінопад»

20 червня 2015 - 21:02

2020 червня в Полтаві пройшов благодійний мистецько-розважальний фест «Бандерленд 3.0 лагідна декомунізація». Організатори фесту – учасники полтавського незалежного руху «ЗЛАМ стереотипів» – анонсували захід як найрадикальнішу та найбільш нетолерантну подію червня. Утім, акція проходила доволі мирно, без жодних провокацій і в цілому носила позитивний характер.

Одна з організаторів заходу Янат Авдєєва розповіла Громадському більше про концепцію та мету заходу.

«Захід має інформаційний характер і спрямований на те, щоб привертати увагу людей і до проблем на сході, і до політичної ситуації в Україні, і до історії нашого міста. Крім того, пропонуються розваги по-українськи. У певній мірі, це «стьоб» на певні уявлення про полтавців. Насправді, вони у нас доволі демократичні та лояльні».

За благодійний внесок полтавці та гості міста могли погамселити опудало Путіна битою чи спробувати поцілити яйцями у портрети одіозних політиків. Крім того, усі охочі отримали можливість відвідати виставку карикатур, зіграти у боулінг «Ленінопад» і сфотографуватись біля 10-метрового прапора України з «головою» Путіна або Януковича. Також цього дня на центральній вулиці Полтави діяв вуличний музей УПА.

1210920

«Пропонується сьогодні відвідати вуличний музей, який присвячений періоду УНР і саме історії Полтави та держави в цей період. Проводяться паралелі між тодішніми подіями і сьогоденням. Також пропонується переглянути політичну підбірку карикатур полтавського громадського активіста, журналіста Едуарда Гожого. З розваг пропонується сфотографуватися на фоні 10-метрового прапора України, із 3D-головами Путіна і Януковича»- розповідає Янат Авдєєва.

Дехто з присутніх висловлював думку, що подібні заходи потрібно проводити якомога частіше.

«Хотілося б, щоб такі заходи проходили практично щотижня. Я розумію, що це на волонтерських засадах, вони не можуть регулярно, тому було б непогано, щоб ті, хто отримує гроші (відділи культури), теж робили щось подібне.  Декомунізація – це на сьогодні чи не найважливіший напрямок в плані культурно-соціальної політики. Найбільше подобається боулінг, коли шаром можна звалити пам’ятники Леніну. Це доволі символічно і правильно, корисно», - говорить мешканець Полтави Ігор.

23

На заході були присутні і переселенці зі східних областей. Ірина з Луганську розповіла, що давно мріяла відлупцювати Путіна за те, що він зробив з її рідним містом:

«Мы приехали из Луганска, и для нас это наболевшее. Давно мечтали по Путину врезать. За Луганск, за Донбасс, за всех наших людей погибших».

Таким чином, сьогодні у Полтаві всі бажаючи могли повеселитись по-українськи, допомогти армії, познайомитись із однодумцями та довести, що Полтава – це Україна. Усі зібрані на акції коштибудуть передані благодійній організації «Полтавський батальйон небайдужих» і підуть на допомогу українським військовим.

Анатолій Мележик з Полтави для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+