Слухати

Львів’яни намагаються зрозуміти Донбас через культурний фестиваль

22 червня 2015 - 20:06

2Цими днями у Львові триває масштабний фестиваль донецької культури «Донкульт». Організатори намагаються охопити якнайбільше сфер, аби показати зріз культури Донбасу. На фестивалі є секції, присвячені театру, кіно, літературі, образотворчому мистецтву, музиці та навіть моді.

На фестивалі вже відбулося кілька подій – кінопокази, літературні зустрічі, художня виставка і кілька вистав. Про ідею та надзавдання «Донкульту» Громадському радіо розповіла куратор Ольга Сагайдак:

«СагайдакІдея в нас – за допомогою культурних чинників єднати Україну і розказувати про регіони України і чи вони так важливі для всієї держави в цілому. Цей форум присвячений Донбасу, тому що Донбас – це один з регіонів, які ми не знаємо. Ідея культурних форумів наших загалом полягає в тому, що зараз ми поговоримо про Донбас у Львові, потім хочемо поговорити про Галичину на сході України, наприклад, у Харкові. Потім про Слобожанщину на Закарпатті і так далі. Якщо навіть 10 львів’ян сформуються якусь думку про Донбас, про культуру Донбасу завдяки нашому форуму, це вже буде велика перемога. Я насправді не чекала, що буде стільки людей, які хочуть приходити на наші події».

Ольга Сагайдак також підкреслила, що фестиваль показує різноманітність, багатогранність культури Донбасу, у той час, як стереотипи побудовані на однобокості та пласкій картинці:

«Стереотип Донбасу, та картинка, яку ми сьогодні бачимо, вона, як і все популярне, дуже однобока. Звичайно, руйнуючи стереотипи ми хочемо ще створювати образ складний. Немає поганої людини лише одним фактором чи якістю. Тому ми хочемо говорити про складні образи, про складний і складений образ України».

32

 

 

 

 

 

1(1)5

 

 

 

 

 

 

В цьому контексті цікавою виглядає програма заходів фестивалю, у якій, наприклад, є перегляд культового звукового кіно Дзиґі Вєртова «Симфонія Донбасу», який є кіношедевром світового масштабу. Або, наприклад, поетична зустріч за мотивами творів літературних українських футуристів, які відвідали Донбас 1929 року та оспівали його індустріальний характер. Такі унікальні заходи стали відкриттям не лише для гостей фестивалю, а й для самих учасників. Український письменник і філолог з Макіївки, що на Донеччині, Олексій Чупа став учасником цієї зустрічі і розповів «Громадському радіо», в чому її цінність:

«ЧупаМы воспроизводим виртуально путешествие футуристов на Донбасс в конце 20-х годов. Это очень интересно тем, что большинство поэзии футуристов, которая сейчас звучит, я вообще прочел первый раз позавчера. Я думаю, что мое знакомство с этим направлением будет углубляться в дальнейшем. Я бы такой Донбасс слушал. Существует такая традиция у нас восприятия Донбасса, будто он «от царя Гороха» как был плохой, такой и остался и ничего в этим не поделать. А сейчас, как оказывается, мы берем и показываем совершенно другой Донбасс, который много кто не ожидал увидеть».

Відвідувач фестивалю, львів’янка Юлія якраз і говорить про неочікуваний Донбас, побачений тут:

«Зараз, у цей час ми маємо, хай трошки і з запізненням, але познайомитись із тою культурою, яка, фактично, теж є наша і з якою ми не мали дотику раніше. Ті непорозуміння, які вилилися у конфлікт в нашій країні, спричинені якраз тим, що ми мало знали один одного, мало розуміли те, що якщо культура Сходу не така, то це не означає, що її немає».

Фестиваль «Донкульт», організований Благодійним фондом «Мистецькі надра», триватиме у Львові до 30 червня.

Ірина Гречана зі Львова для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+