Слухати

У Костянтинівці згадали жертв фашизму Другої світової війни

22 червня 2015 - 18:24

Sequence 01.Still00222 червня в Україні День скорботи. Цього дня тисячі людей по всій країні згадують трагічну дату – 22 червня 1941 року. У Костянтинівці місцеві журналісти вклонилися безвинним жертвам фашизму. На мітингу побувала Наталя Поколенко.

У вересні 1941 року, коли німці захопили Костянтинівку, почали розстрілювати мирних городян і звозити їх у яр, що на околиці міста. Марія Присяжна, якій тоді було лише 5 років, згадує, як на бричці привозили людей і кидали їх купою. Деякі з них ще були живі, тож її матір варила буряки – більше нічого було їсти, і носила пораненим, але ще живим.

Sequence 01.Still001111Я помню все это: и как бричкой привозили сюда после расстрела, и как сбрасывали людей в кучу. Некоторые стонали от ран – они были еще живы. Мы с мамой варили буряк и носили поесть. Но немцы охраняли этот ров, близко подойти нельзя было…

Коли через 70 років місцеві журналісти дізналися про це від пошукового загону, вирішили встановити пам’ятний знак, тож тепер щороку збираються тут вшанувати безвинно розстріляних людей. Разом з колегами прийщов цього дня найстарший з костянтинівських журналістів – Іван Сімінченко. Його батько загинув під Ленінградом у 1943 році, незадовго до смерті надіслав додому листа. На жаль, останнього. Іван Антонович щоразу згадує батька, і на його честь читає вірші:

Щоразу згадую батька. Його давно немає. Але в моїй душі він живе. І я думаю, може,хтось прийде в цей день і на його могилу і принесе квіти…

Свого батька, що пройшов усю війну, згадала і журналіст Любов Земскова. Зі сльозами на очах вона говорить і про ту страшну війну, і про сьогоднішню, в якій щодня гинуть найкращі сини України:

 Мой отец воевал. И родные все тоже были на войне. Это страшно, когда погибают ребята. Когда с оружием в руках они должны защищать свою землю. Но мы должны их помнить. Ведь без прошлого – нет будущего…

Sequence 01.Still003Sequence 01.Still002

 

 

 

 

 

 

 

Наступного разу біля цього пам’ятного знака збиратимуться восени – до Дня визволення Костянтинівки від фішиствських загарбників.

Наталя Поколенко з Костянтинівки для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+