Здоров’я на 50 % залежить від того, чи їсте ви ковбасу і вафлі, — дієтологиня

22 червня 2015 - 12:30
Facebook Twitter Google+

Про те, чому українці хворіють, як це пов’язано з сигаретами й алкоголем, а також з ковбасою і вафлями, — говорить Оксана Скіталінська, лікарка-дієтологиня. 

Наталя Соколенко: Наскільки  індивідуальна поведінка кожного у виборі харчування, напоїв, фізичного навантаження впливає на  майбутній стан здоров’я?

 Оксана Скіталінська: Люди самі винні у захворюваннях, які вони мають. На наше здоров’я впливає генетика, рівень медицини, екологія, але понад 50% здоров’я залежить, що ми їмо, як живемо, який маємо психічний стан, як ми рухаємось. Поки ми молоді, ми витрачаємо величезний запас здоров’я, маючи погані звички, вживаючи шкідливі напої, коли не спимо ночами, коли палимо тощо.

 Наталя Соколенко: А наскільки залежить правильне харчування від достатку?

 Оксана Скіталінська: Правильне харчування залежить не стільки від достатку, скільки від рівня знань. Багато людей хибно вважають, що здорове харчування — це дорого. Це інвестиції у майбутнє. Коли бачиш, що купують люд„ то просто вжахаєшся: дуже часто це дешеві ковбасні вироби, солодкі напої. Природня їжа — наближає нас до здоров’я. Не варто їсти те, чого немає у природі. Сосиски не закопані під деревами. Не ростуть вафлі на кущах. Все, що створено людиною має приємний смак, запах, колір і це достатньо доступне, але це речі, які скорочують наше життя.

 Наталя Соколенко: Пані Оксано, а що ви сьогодні їли?

 Оксана Скіталінська: Я їм приблизно одне і теж. Вранці п’ю склянку теплої води з соком лимона. Снідаю звареним яйцем, салатом та вівсяною кашею. П’ю воду. Рекомендую 7 склянок в день. П’ю каву без цукру і молока. На обід маю овочевий суп. Ввечері теж овочі та щось білкове. Намагаюсь їсти просту їжу.

 Дмитро Тузов: Українці люблять поїсти. Це означає, що вся нація неправильно харчується?

 Оксана Скіталінська: Те, що колись їли українці відрізняється від того, що вони їдять тепер. Скажу як лікар, коли в пацієнта є хороший апетит, то він здоровий. Але те, що домашні ковбаси замінилися на виробничі ковбаси — це погано. Самогонка губить нас. Зараз багато смаженої і нездорової їжі  і через це багато захворювань.

 Наталя Соколенко: Чим хворіли українці, коли їли менше свинини і пили менше?  Якось мені в Трускавці розповідав ветеран УПА як було замолоду. Розповідав, що на весіллі на весь стіл була одна чарка і вона йшла колом і до тебе доходила раз або двічі.

 Оксана Скіталінська: Статистика захворюваності та смертності до 50- их рр. була зовсім іншою. Люди мали інфекційні захворювання та туберкульоз. А зараз є хвороби цивілізації: цукровий діабет, серцево — судинні захворювання. Наші предки не їли так багато м’яса. Крім того, дотримувалися постів. Були певні запобіжники„ з яких сучасні люди з’їжджають без гальм. Свій організм варто берегти, тому що найцінніше, що у нас є — це наше здоров’я.

 Дмитро Тузов: Мешканці Середземного моря кажуть, що червоне вино — це природний антиоксидант. Це може бути замінником горілці?

 Оксана Скіталінська: Однозначно це краще, ніж горілка. Вино краще за горілку, тому що в ньому є природні антиоксиданти.

 Наталя Соколенко: Що ви порадите зараз друзям, родичам тих, хто зараз перебуває в АТО? Що пересилати для бойового духу та підтримкми?

 Оксана Скіталінська: Їжа має бути максимально натуральною. Раджу передавати в АТО горіхи, мед, родзинки та домашню тушонку.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.