Слухати

Відділ освіти в Полтавській області закупив дизпаливо з порушеннями законодавства, — активісти

25 червня 2015 - 21:04

Відповідь ДФІ про тендери в ПолтавіПорушення виявила Держфінінспеція в Полтавської області.

 При закупівлі палива посадовці Новосанжарської РДА Полтавської області порушили тендерне законодавство. Про це повідомляє «Східноукраїнський центр громадських ініціатив». Активісти Центру провели моніторинг закупівлі на офіційному сайті та звернулися до фініспекції із заявою про правопорушення. 

«Приводом для звернення до фінінспекції стала закупівля відділом освіти за переговорною процедурою дизельного палива в кількості 18 847,7 літрів та бензину А-92 в кількості 2600 літрів на загальну суму 400 000,00 грн. На погляд СЦГІ, має місце свідоме обмеження конкуренції серед потенційних учасників, що не відповідає принципам здійснення закупівель» — йдеться у заяві активістів.

Експерти Центру доводять, що спочатку чиновники від освіти оголосили в два рази меншу суму тендеру, та менш вигідні обсяги закупівель. А саме, спочатку було оприлюднено запит цінових пропозицій з очікуваною вартістю закупівлі у розмірі 220 000 грн. та обсягом закупівлі: ДТ6000 літрів, бензин А-92-5000 літрів. Після того, як на участь у закупівлі два рази не знайшлося більше одного учасника, посадовці збільшили обсяг закупівлі, та змінили її умови.

вторая процедура - отменена первая процедура - отменена реальная закупка

«В даному випадку фактично створена ситуація, коли умови переговорної процедури не співпадають з умовами, на яких проводилася процедура запиту цінових пропозицій.

Тобто, з початку визначається невелика очікувана вартість закупівлі задля уникнення процедури відкритих торгів та занижений обсяг палива, а після того, як в межах такої вартості та обсягу двічі було подано менше двох цінових пропозицій, очікувана вартість предмета закупівлі та обсяг закупівлі збільшуються та проводиться переговорна процедура закупівлі.

За таким обставин, СЦГІ вважає, що підстави для застосування переговорної процедури закупівлі на умовах очікуваної вартості предмета закупівлі у розмірі 400 000 грн., а також на заявлений в інформації про застосування переговорної процедури обсяг палива, були відсутні. На наш погляд, у випадку, коли переговорна процедура закупівлі проводиться на підставі пункту 4 частини 2 статті 39 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, її умови мають співпадати з тими умовами (в т.ч. і щодо очікуваної вартості предмета закупівлі, обсягу закупівлі товару), на яких проводилися відмінені процедури», — йдеться у заяві Центру.

Держфінінспекція в Полтавській області провела перевірку цієї закупівлі, в ході якої, частково підтвердилися доводи Центру. За результатами перевірки відносно п`яти посадових осіб комітету з конкурсних торгів відділу освіти склали адмінпротоколи за ст. 164-14 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Санкція цієї статті адмінкодексу передбачає штраф у розмірі від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 11 900,00 грн. до 17 000,00 грн.).

Відповідь ДФІ про тендери в Полтаві

На даний час протоколи про адміністративні правопорушення фінінспекція передала для розгляду до Новосанжарського районного суду Полтавської області.

Саму закупівлю поки не відмінили. За законом її може скасувати або замовник, або Антимонопольний комітет.

Щоб почати оскаржувати закупівлю в АМКУ,  активісти спочатку звернулися за роз’ясненнями до регулюючий орган — Міністерство економрозвитку і торгівлі.  Але відповіді з міністерства вони досі не отримали.

Проект моніторингу держзакупівель Полтавщини здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+