Слухати

Дітей в Карлівці збирали по підвалах під обстрілами, щоб відвезти на оздоровлення

26 червня 2015 - 16:32

DSC_0164Торік дитячі центри і табори на Донеччнині були без дітей, сьогодні заповнені майже на 100%. Крім пільгових путівок і тих, що придбали батьки за власні кошти, є ще одна – особлива категорія дітей, яких вивезли безпосередньо із зони бойових дій. Начальник Управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації  Лілія Золкіна сама збирала таких дітей по підвалах будинків. 

Золкіна: У  нас в первую смену такие были и сейчас приедут. Мы ехали в Карловку, но нас остановили, начался сильный обстрел. Мы с волонтерами по подвалам собирали этих детей, чтобы вывезти их из зоны боевых действий.

кравчук - директорЧастину таких дітей привезли до дитячого центру «Перлина Донеччини» фактично в чому були – без одягу і засобів гігієни. Тож довелося на місці забезпечувати найнеобхіднішим, — ділиться директор закладу Людмила Кравчук.

Кравчук: Часть детей просто не имела ничего, мы им в лагере собирали одежду и предметы первой необходимости. Волонтеры помогали.

А ще довелося залучати психологів, аби ці діти влилися в колектив і змогли якомога швидше відволіктися від війни, яка, на жаль, прийшла до їхнього міста і їхньої хати, — каже старший вихователь центру Дмитро Удалов.

Удалов: У нас в этом году работает в лагере группа психологов, есть такие, которые приезжают, оказывают детям помощь. Недавно были «Врачи без границ». Это очень помогает, особенно, когда маленькие дети пережили обстрелы.

діти із зони бойових дійІ ці спільні зусилля не були марними. Діти адаптувалися, знайшли нових друзів, охоче брали участь у різних заходах.

Ілона: Я в восторге. Нашла здесь 44 друга, у всех взяла контакты. Мне очень понравилось. Еще хочу приехать. Наш вожатый – супер!

Настя: Я здесь впервые, уезжаю домой в Красногоровку с позитивными эмоциями, так не хочется расставаться с новыми друзьями.

Сьогодні також є запрошення від Сумщини, що власним коштом готова надати 70 путівок  дітям з Донеччини для оздоровлення у своїх дитячих таборах.

Наталя Поколенко зі Святогірська для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+