Слухати

У Києві відсвяткували день кримськотатарського прапора

27 червня 2015 - 02:04

blXipZ_oEdA — копияСвяткові заходи  «Bayraq künü» відбулися в київському парку ім. Т. Г. Шевченка. Незважаючи на дощ, на мітинг вийшло понад 100 людей. Окрім відомих політиків та діячів, на заході також виступали зірки кримськотатарської естради. 

Був проведений дитячий конкурс малюнків: «Qırım — menim Vatanım», автопробіг єдності «Birlik Yolu».

ddld-rK9-3g — копияG2LakUSJVWwНа святі також виступив  імам мечеті Ісламського культурного центру Запоріжжя пан Мухамед Мамутов.

 «История этого праздника возникла с 2009 года. Именно тогда решили, что будут праздновать этот день. В первую очередь это возможность сплотиться крымским татарам. Это любовь к своей родине.», — розповів імам.

Учасники доторкнулись до символу єдності, розгорнувши великий кримськотатарський прапор.За словами організаторів, він найбільший в Україні.

3QTtONMbUnQ — копияusSRRPwRysc«Вообще, каждый год на день флага, уже много-много лет, в Киеве собираються крымские татары и не только на этот праздник. Возможно, что митинг стал возможностью показать, что Крым — это Украина», — розповіла одна з учасниць мітингу

Захід завершився святковим іфтаром (це вечірня трапеза під час священного місяця Рамазан).

jDhtiUib6I0 — копияblXipZ_oEdA — копияСвято організували Меджліс кримськотатарського народу, Земляцтво кримських татар, Кримськотатарський Молодіжний Центр, EL-CHEBER, Кирим Аілеси, Відділ забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу.

Тим часом, на сайті кримського «уряду» повідомляється, що 26 червня в Сімферополі в парку Гагаріна відбуваються урочисті заходи до Дня кримськотатарського прапора, зокрема, автопробіг, концерт, запуск повітряних куль.

«Нажаль хочу зазначити те, що це волелюбна акція, яка планувалась у Сімферополі, та була заборона окупаційною владою і вона нажаль не відбулась. Це, ви знаєте, вже не вперше, понад рік ми не можемо провести в Криму святкування»,– сказав Арсен Жумаділов, завідувач відділу забезпечення діяльності уповноваженого президента Україні у справах кримсько-татарського народу.

Нагадаємо, сімферопольська влада заборонила молодіжним організаціям, які є ініціаторами проведення Дня кримськотатарського прапора, проводити святкування цього року.

Діана Токмань для Громадського радіо

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+