Громадське радіо //

Про нас

hromadske-radio_0.jpg

«Громадське радіо»
«Громадське радіо»
«Громадське радіо»

«Громадське радіо» вітає вас!

«Громадське радіо» — незалежна «розмовна» радіостанція, яку можна чути в Інтернеті та в FM та УКХ-діапазонах у різних містах України.

«Громадське радіо» щодня подає останні й найважливіші новини та аналіз поточних подій, не профільтровані через інтереси влади, бізнесменів чи політиків.

«Громадське радіо» створюють незалежні журналісти, які свого часу відмовилися закривати очі на цензуру, нечесну «редакційну політику» чи непрозорі схеми власності медіа.

В нашому першому подкасті деякі з учасників ініціативної групи — Андрій Куликов, Наталка Соколенко, Леся Сакада, Кирило Лукеренко та Ірина Славінська — пояснюють, чому вони вирішили заново організувати «Громадське радіо».

НАША СТРАТЕГІЯ 2016-2020


Питання та відповіді

— Чому ваша команда працює над розбудовою «Громадського радіо»?

— Жителі України мають чимало джерел інформації, але серед них (особливо на радіо) бракує ресурсів, які подають непартійні, некомерційні та збалансовані новини і неупереджений аналіз поточних  ій.

«Громадське радіо» подає незалежну від владних, вузько-політичних чи виключно бізнесових інтересів інформацію. «Громадське радіо» є не тільки об’єктивним інформатором, але і позапартійним майданчиком для дискусій.

«Громадське радіо» охоче надає журналістам, які хочуть працювати за етичними стандартами професії, можливість уникати тиску з боку влади, політиків чи ринку. Ми надаємо громадським та ініціативним групам, творчим об’єднанням, окремим діячам та митцям шанс донести суспільно значущі ідеї до аудиторії «Громадського радіо».

— Які на «Громадському радіо» редакційні принципи?

— У «Громадського радіо» є завдання — представляти у прямому ефірі точки зору на події в країні і світі, позбавлені однобічності, некомпетентності та прихованої реклами. Ми прагнемо дотримання найвищих стандартів журналістської професії.

З «Громадським радіо» ви побачите збалансовану картину подій.

Редакційна політика «Громадського радіо» є прозорою. Ми керуємся принципами неупередженості, об’єктивності та збалансованості подачі.

Головні принципи подачі новин на «Громадському радіо»:

  • оперативність
  • достовірність
  • простота і зручність викладу
  • перевірка джерел інформації
  • надання можливості викласти позицію усім ключовим причетним сторонам
  • новини з перших рук
  • новини подаються окремо від коментарів

В аналізі подій та фактів «Громадське радіо» подає усі важливі оцінки та коментарі, а також звертається до історії теми.

«Громадське радіо» не пропагує нездорового чи асоціального способу життя, не веде вузько-конфесійної, релігійної чи атеїстичної пропаганди, відмежовується від будь-яких проявів екстремізму, включно з риторикою ненависті.

«Громадське радіо» відкрито до зворотнього зв’язку з аудиторією: пишіть нам на адресу [email protected] або в соціальних мережах (Facebook, Twitter, YouTube), телефонуйте за номером +38 067 220-16-74.

— Де можна почути «Громадське радіо»?

— «Громадське радіо» мовить на власному сайті у інформаційно-розмовному форматі з елементами авторських та музичних програм.

Зараз ми поширюємо подкасти наших програм: на сайті, в SoundCloud, в подкастах на iTunes, через додаток TuneIn Radio (встановите iOS чи Android додаток TuneIn Radio та задайте у пошуку «Hromadske Radio»).

З часом «Громадське радіо» розраховує отримати частоти для мовлення в FM- та AM-діапазонах в Києві та поза його межами.

«Громадське радіо» усіляко сприяє поширенню власних аудіоматеріалів через інші канали мовлення та надає права на використання повного ефіру так його частин або окремих продуктів (новин чи авторських програм). Звертайтеся до нас!

— Як «Громадське радіо» забезпечує себе?

— «Громадське радіо» не працює заради прибутку.

Основним джерелом фінансування «Громадського радіо» є пожертви інституцій та приватні пожертвування.

Донори, які надають пожертви «Громадському радіо», поділяють ідеологію та редакційні принципи радіо та гарантують невтручання у редакційну політику.

Щороку «Громадське радіо» звітує про витрати коштів Ревізійній комісії, а також публікує відповідну інформацію на сайті (2014 р., 1 квартал 2015 р.).

«Громадське радіо» також готове до розміщення платних оголошень і рекламних матеріалів, які не суперечать редакційній політиці. Проте статус громадського мовника передбачає особливі правила для подачі повідомлень рекламного змісту. Вони в жодному разі не мають змішуватися з програмним продуктом і завжди чітко відділяються від нерекламних повідомлень.

«Громадське радіо» не розміщуватиме в ефірі рекламу алкоголю, тютюну, предметів розкошів, фінансових пірамід, тощо.

— Як формується колектив «Громадського радіо»?

— Спочатку «Громадське радіо» значною мірою спиралось на неоплачувану добровільну працю професіоналів. Та ми зростаємо. На момент повномасштабного мовлення радіо залучило до щоденної роботи — у штаті та поза штатом — понад 50 працівників.

Про актуальні вакансії «Громадського радіо» ми повідомляємо на цьому сайті та в соцмережах.

Ми формуємо колектив «Громадського радіо» за принципом компетентності та відданості справі. Будь-яку дискримінацію за статевим, віковим, національними, релігійними чи іншими мотивами вважаємо неприпустимою.

— Чи співпрацює «Громадське радіо» з іншими організаціями?

— Так. «Громадське радіо» вітає партнерство з громадськими організаціями та засобами масової інформації, що поділяють принципи чесної та об’єктивної журналістики.

«Громадське радіо» готове до спільних проектів з такими колегами.