Слухати

Борис Джонсон виявився нащадком базельської мумії в сьомому коліні (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Борис Джонсон виявився нащадком базельської мумії в сьомому коліні (ФОТО)

25 січня 2018 - 16:49
Жінку звали Анна Катаріна Бішофф, вона жила протягом 1719-1787 років

Швейцарські науковці виявили, що голова Міністерства закордонних справ Великої Британії є нащадком так званої «базельської мумії у сьомому коліні. Про це повідомляє BBC.

Загадку мумії не могли розкрити з 1975 року, коли останки жінки знайшли під час реставрації церкви Барфюссер у місті Базель.

Після аналізу ДНК вчені з точністю до 99,8% встановили, що жінку звали Анна Катаріна Бішофф. Більше того, вона є прабабусею Бориса Джонсона.

Відомо, що Бішофф жила протягом 1719-1787 років.

Вчені й раніше схилялися до того, що жінка була забезпеченою, оскільки вона була похована в дорогому одязі. Утім, до цього часу вони не могли з’ясувати, коли саме вона жила та ким була.

Після встановлення імені жінки, стало легше прослідкувати, чим вона займалася. Відомо, що Бішофф була дружиною священника та більшу частину свого життя провела у Стразбурзі. Імовірно, там вона доглядала за хворими під час епідемії сифілісу.

Вчені виявили, що, найімовірніше, жінка померла від ртутного отруєння. Схоже на те, що вона заразилася сифілісом та повернулася до Базеля лікуватися. Тоді хворобу лікували саме ртуттю.

У той же час, вчені відзначають, що саме завдяки ртуті в тілі жінки її останки збереглися до сьогодні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+