Громадське радіо в 2002-2005 рр.

У 2002-2005 роках інша ініціативна група створила свій успішний проект інтернет-радіо, який, як і наш проект, також мав назву «Громадське радіо». Знаючі слухачі добре пам’ятають цей один із перших незалежних майданчиків, де в прямому ефірі могли вільно вести дискусію навіть ті політики і громадські діячі, яким цензура наглухо перекривала вхід на теле- і радіоканали.

Рушійною силою того першого «Громадського радіо» був легендарний журналіст Олександр Кривенко (1963-2003 рр.). Він зумів швидко збудувати професійне радіо і залучити до співпраці чимало яскравих ведучих і журналістів, багато з яких досі вважають «Громадське радіо» кращим досвідом своєї роботи в журналістиці.

Серед інших, на «Громадському радіо» працювали (або співпрацювали з ним) Сергій Рахманін, Роман Скрипін, Зураб Аласанія, Данило Яневський, Микола Вересень, Роман Вибрановський, Дмитро Крикун, Олександр Черненко, Тарас Кузьмов, Михайло Шаманов, Наталія Ряба, Марія Васильєва , Ігор Солдатенко, Євген Глібовицький, Анжела Руденко, Ольга Пирожко, Дмитро Драбик та Наталя Івченко.

Незважаючи на популярність сайту, в 2005 році проект був закритий. Радіо так і не вдалося отримати державну ліцензію на ефірне мовлення, на яке проект був націлений з моменту заснування.

Колишні співробітники того «Громадського радіо» тепер серед найкращих фахівців в журналістиці або медіа. Вітаючи другу спробу запуску «Громадського радіо», більшість з них знайшли себе в інших проектах, зокрема, на «Громадському телебаченні», яке за своїм духом дуже близьке до «Громадського радіо».

Роботу вже історичного сайту www.radio.org.ua, на якому базувалося перше «Громадського радіо», і надалі підтримує його команда — в пам’ять про Олександра Кривенка та його проекті.

Нам передано логотип першого «Громадського радіо» з дозволу Міжнародного фонду «Відродження». Також нам передано частину техніки, яка залишилася після проекту.