Слухати

Мукаддас Насирлаева перебувала місяць на нелегальному становищі в Україні, - Амосова

21 лютого 2018 - 15:11
Університет провів службове розслідування щодо обставин, які передували зникненню дівчини
Мукаддас Насирлаева перебувала місяць на нелегальному становищі в Україні, - Амосова / Новини на Громадському радіо

Відсторонена ректор Національного медичного університету імені Богомольця Катерина Амосова заявляє, що студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаева перебувала місяць на нелегальному становищі в Україні. Про це Амосова сказала в ефірі Громадському радіо.

«Зі слів працівників деканату, Мукаддас приходила зі своїми колегами з першого курсу до деканату, які робили там певні рухи щодо оформлення посвідки на проживання. За інформацією, яку ми отримали при розслідуванні, я маю підстави казати, що Мукаддас добре володіла російською мовою, розуміла свій контракт, брала участь з іншими студентами в процедурі оформлення посвідки. Чому вона перебувала нелегально в Україні місяць? Ми не можемо зараз сказати», — сказала Амосова.

Читайте також: Що стало причиною загибелі студентки медуніверситету Мукаддас Насирлаєвої?

Керівник діапори туркменського народу в Україні Ровшанбек Розметов вважає, що в офіційній позиції університету є нестиковки.

«Я читав висновок комісії на сайті медуніверситету. Там є декілька нестиковок. Мукаддас дійсно володіла англійською, російською, туркменською, узбецькою мовами. Якщо вона приходила, надавала допомогу своїм колегам-студентам у отриманні посвідки, виникає питання: чому тоді працівники не сказали, що їй також потрібно отримати посвідку на тимчасово проживання в Україні», — сказав він.

Нагадаємо, правоохоронні органи розслідують доведення до самогубства студентки з Туркменстана Мукаддас Насирлаевой.

За версією адвоката сім’ї Насирлаевих, керівництво вузу допустило, щоб у дівчини виникли проблеми з документами, а потім відрахувало її через порушення міграційного законодавства. Керівництво вузу заявляє, що дівчина сама вчасно не подбала про те, щоб оформити тимчасовий вид на проживання.

За словами адвоката Насирлаевой, дівчина стрибнула з моста в Дніпро 30 січня. Тіло її рятувальники поки не знайшли.

20 лютого ректорку медуніверситету Катерину Амосову відсторонили від посади. Офіційна причина: зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+