Слухати

1991 року з президентського кабінету Л. Кравчука вилучили кілька кілограмів «жучків» з дротами

23 серпня 2013 - 15:38
Після того, як Леонід Кравчук став Президентом України, з його кабінету було вилучено «жучків», які раніше «слухали» першого секретаря ЦК КПУ
1991 року з президентського кабінету Л. Кравчука вилучили кілька кілограмів «жучків» з дротами / Новини на Громадському радіо

Після того, як Леонід Кравчук став Президентом України, з його кабінету було вилучено «жучків», які раніше «слухали» першого секретаря ЦК КПУ. Про це перший президент повідомив у ефірі програми «Кабінет» Сергія Андрушка на сайті «Громадського радіо».

За словами Леоніда Кравчука, кілька кілограмів підслуховуючих приладів і кабелів до них були змонтовані за дерев’яними панелями колишнім Комітетом держбезпеки СРСР. Отримавши інформацію про прослуховування Леонід Кравчук наказав демонтувати панелі, і вилучити обладнання:

«Я подивився і сказав зняти ті панелі. Там було декілька кілограмів проводів і жучків».

Це був той самий кабінет, в якому пізніше, за словами Миколи Мельниченка, він здійснював записи розмов президента Леоніда Кучми. Тепер в тому ж самому приміщенні працює глава Адміністрації президента.

За словами Леоніда Кравчука, з одного боку, контроль кабінету спецслужбами був потрібний для перешкоджання прослуховуванню іншими сторонами. З іншого боку це говорить про тоталітарний характер тодішнього режиму.

Перший випуск програми «Кабінет» вийшов у ефір у вигляді подкасту на сайті «Громадського радіо» 23 серпня 2013 року. Автор і ведучий програми – відомий теле- і радіожурналіст, документаліст Сергій Андрушко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+