Слухати

Луценко закликає планувати дії для мінімізації негативних наслідків зближення з ЄС

29 серпня 2013 - 15:40
Юрій Луценко та Євген Копатько передбачають наслідки підписання угоди, серед яких міграція українських фахівців та перехід на технічні стандарти ЄС
Луценко закликає планувати дії для мінімізації негативних наслідків зближення з ЄС / Новини на Громадському радіо

Незважаючи на переважну більшість позитивних результатів підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Києву треба враховувати і неприємні наслідки. По це Юрій Луценко, екс-міністр внутрішніх справ та ініціатор Третьої української республіки, заявив під час ефіру подкаст-програми «Якщо» на «Громадському радіо».

«Давайте дивитись на виклики. Ще раз кажу – європейський вибір безальтернативний. Що він нам принесе позитивного ми знаємо, що він нам принесе негативного – давайте вголос називати. І давайте планувати свої дії».

Юрій Луценко та інший учасник дискусії соціолог Євген Копатько зарахували до головних наслідків підписання угоди імовірну міграцію українських фахівців до країн Євросоюзу, появу в Україні значної кількості європейських товарів, а також перехід на технічні стандарти ЄС.

Водночас учасники ефіру відзначили, що іще одним негативним фактором буде заперечна реакція Кремля. Юрій Луценко заявив:

«З моєї точки зору, безальтернативним з точки зору історії і перспективи є європейський вибір. Але це не означає Берлінський мур на північному кордоні. Так, ми повинні пройти через серйозне протистояння з керівництвом Кремля задля того, щоб вони уяснили необхідність нової реалії — незалежної України».

Луценко наголосив на тому, що треба солідаризуватися з діями нинішньої української влади щодо зближення з ЄС, однак висловив сумнів, що вона зможе вирішити проблеми, що постануть у зв’язку з цим. Він висловив сподівання, що нинішня опозиція зможе об’єднатися довкола чіткої програми, а також завчасно сформувати команду, яка у випадку перемоги на президентських виборах 2015 року, сформує виконавчу владу, здатну наповнити позитивними зрушеннями Угоду про асоціацією з ЄС.

«Ми маємо виграти президентські вибори, для того, щоби наповнити асоціацію змістом, бо я не вірю в те, що Янукович буде робити європейську Україну насправді. Для нього це лише парасолька від кремлівських бізнес-апетитів. Тобто він вважає, що грабувати Україну має Межигір’я, а Кремль вважає, що має грабувати Кремль. Більш нічого. Але тим не менше, ми маємо і саме тому ми маємо наповнити змістом угоду про асоціацію. При чому мати план єврореформ такий, щоб уже через два роки, в 17 році на парламентських виборах люди підтримали сьогоднішню опозиції, і дай Бог — завтрашню владу», сказав Юрій Луценко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+