Слухати

Луценко закликає планувати дії для мінімізації негативних наслідків зближення з ЄС

29 серпня 2013 - 15:40 17
Юрій Луценко та Євген Копатько передбачають наслідки підписання угоди, серед яких міграція українських фахівців та перехід на технічні стандарти ЄС

Незважаючи на переважну більшість позитивних результатів підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Києву треба враховувати і неприємні наслідки. По це Юрій Луценко, екс-міністр внутрішніх справ та ініціатор Третьої української республіки, заявив під час ефіру подкаст-програми «Якщо» на «Громадському радіо».

«Давайте дивитись на виклики. Ще раз кажу – європейський вибір безальтернативний. Що він нам принесе позитивного ми знаємо, що він нам принесе негативного – давайте вголос називати. І давайте планувати свої дії».

Юрій Луценко та інший учасник дискусії соціолог Євген Копатько зарахували до головних наслідків підписання угоди імовірну міграцію українських фахівців до країн Євросоюзу, появу в Україні значної кількості європейських товарів, а також перехід на технічні стандарти ЄС.

Водночас учасники ефіру відзначили, що іще одним негативним фактором буде заперечна реакція Кремля. Юрій Луценко заявив:

«З моєї точки зору, безальтернативним з точки зору історії і перспективи є європейський вибір. Але це не означає Берлінський мур на північному кордоні. Так, ми повинні пройти через серйозне протистояння з керівництвом Кремля задля того, щоб вони уяснили необхідність нової реалії — незалежної України».

Луценко наголосив на тому, що треба солідаризуватися з діями нинішньої української влади щодо зближення з ЄС, однак висловив сумнів, що вона зможе вирішити проблеми, що постануть у зв’язку з цим. Він висловив сподівання, що нинішня опозиція зможе об’єднатися довкола чіткої програми, а також завчасно сформувати команду, яка у випадку перемоги на президентських виборах 2015 року, сформує виконавчу владу, здатну наповнити позитивними зрушеннями Угоду про асоціацією з ЄС.

«Ми маємо виграти президентські вибори, для того, щоби наповнити асоціацію змістом, бо я не вірю в те, що Янукович буде робити європейську Україну насправді. Для нього це лише парасолька від кремлівських бізнес-апетитів. Тобто він вважає, що грабувати Україну має Межигір’я, а Кремль вважає, що має грабувати Кремль. Більш нічого. Але тим не менше, ми маємо і саме тому ми маємо наповнити змістом угоду про асоціацію. При чому мати план єврореформ такий, щоб уже через два роки, в 17 році на парламентських виборах люди підтримали сьогоднішню опозиції, і дай Бог — завтрашню владу», сказав Юрій Луценко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+