Слухати

Янукович не поспішає виправляти «неконституційний» закон про референдум — Крючков

05 вересня 2013 - 15:44
Янукович не відповів на заклик членів Конституційної Асамблеї сприяти усуненню з закону «Про всеукраїнський референдум» положень, що суперечать чинній Конституції України
Янукович не поспішає виправляти «неконституційний» закон про референдум — Крючков / Новини на Громадському радіо

Президент Янукович досі не відповів на заклик членів Конституційної Асамблеї сприяти усуненню з закону «Про всеукраїнський референдум» положень, що суперечать чинній Конституції України.

За словами члена Конституційної Асамблеї, члена ЦК Компартії України, Георгія Крючкова майже два місяці тому на засіданні Конституційної Асамблеї ухвалили постанову і надіслали відповідне звернення до Президента, але відповіді немає і досі.

Про це Георгій Крючков розповів в програмі «Якщо» «Громадського радіо» hromadskeradio.org, в якій разом з заступником голови ЦВК Андрієм Магерою обговорював зусилля КПУ з ініціювання референдумів щодо вступу України в Митний Союз і ЄврАзЕС.

Крючков, зокрема, сказав:

«Я член Конституційної Асамблеї. Деякі інші члени Конституційної Асамблеї і я звернулися офіційно до Конституційної Асамблеї з такою пропозицією: щоб, оскільки закон про референдум у цій частині про яку говорив Андрій [Магера], явно не відповідає вимогам Конституції, звернутись до гаранта Конституції, який підписав закон, з пропозицією — щоб він привів закон у відповідність до Конституції. Я скажу, що спочатку до цієї пропозиції поставилися дуже скептично, але потім на останньому пленарному засіданні [Конституційна Асамблея] все-таки прийняла постанову, щоби в зв’язку з невідповідністю звернутися до президента».

Перед цим член ЦВК Андрій Магера розповідав про ознаки невідповідністі Закону про референдум положенням Статті XIII Конституції України. Зокрема він сказав:

«Якщо говорити про новий чинний Закон про всеукраїнський референдум, то, на жаль, у ньому є дуже багато не лише суперечностей, але і, я би сказав, ознак невідповідності Конституції України. Про нього можна дуже багато говорити, але я скажу лише такі речі, які, на мою думку, є найбільш кричущими. Це питання так званого предмету референдуму. Як відомо розділ 13 чинної Конституції досить детально регламентує порядок внесення змін до чинної Конституції.

На жаль, чинний Закон про всеукраїнський референдум тут не узгоджується з чинною Конституцією, оскільки допускає внесення змін до Конституції всупереч парламентський процедурі, всупереч процедурі так званого превентивного конституційного контролю, як кажуть юристи. Коли можна [перевірити] на предмет конституційності: скажімо, чи порушуються права громадян, чи не порушуються, чи зазіхається на конституційний лад України чи не зазіхається, і тому подібне? Тобто цього немає. … Є ознаки конституційності, а чи навпаки неконституційності — може визначити лише Конституційний суд України.»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+