Слухати

Фішингова програма потрапила на мій ноутбук з листа від МВС, — Оксана Романюк

23 жовтня 2013 - 15:50
Оксана Романюк, представниця організації «Репортери без кордонів в Україні», каже, що шкідливий застосунок на її комп'ютер надійшов від МВС
Фішингова програма потрапила на мій ноутбук з листа від МВС, — Оксана Романюк / Новини на Громадському радіо

Оксана Романюк, представниця організації «Репортери без кордонів в Україні» і Виконавчий директор Інституту масової інформації, заявила в програмі «Громадського радіо», що фішингова програма потрапила до її комп’ютеру з поштової адреси Міністерства внутрішніх справ.

За словами Романюк шкідливий застосунок надійшов з адреси [email protected]mvs.gov.ua і був замаскований під документ. Пані Романюк розказала в програмі «Кабінет Сергія Андрушка»:

«Я отримала листа так само як і група інших журналістів, від МВС України з поштової скриньки [email protected]mvs.gov.ua, яка у мене не викликала жодних сумнівів і запитань. Там мені пропонувалось ознайомитися з додатком. Я натиснула кнопку «переглянути» і мені на комп’ютер скачався вірус. А очевидно цей вірус надавав віддалений доступ до моїх файлів. Таким чином їх скачали».

За словами Оксани Романюк, вона швидко зрозуміла, що про неї відбулися ворожі дії:

«Я зрозуміла одразу, тому що у мене на ноутбуці ввімкнулась відеокамера сама по собі, почала знімати. І сам комп’ютер почав підвисати. … Крім того, той файл, який ніби був DOCівським, він не відкрився».

Пані Романюк повідомила, що її уже допитували слідчі, а також ведуться допити її колег:

«Мене допитували у п’ятницю, здається, і зараз збираються допитати, або вже допитують, усіх співробітників інституту масової інформації, бо наскільки я розумію що перша версія міліції, що це хтось із моїх співробітників заволодів файлами».

На думку Оксани Романюк, те, що відбулося підпадає під дві статті Кримінально-процесуального кодексу, ст. 182, тобто «Порушення недоторканності приватного життя» і ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин». Однак справу порушено за зовсім іншою статтею, 356, «Самоуправство». Оксана Романюк вважає, що справу може бути перекваліфіковано.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+